Česky English

VC města Kolína rozhodne o vítězích Toi Toi Cupu, ale i o mistrech republiky

Závěrečným závodem v Kolíně skončí v sobotu letošní 11. ročník Toi Toi Cupu. Velká cena města Kolína rozhodne nejen o celkových vítězích všech kategorií, ale určí i nové mistry republiky v mládežnických kategoriích.

Kolínská trať v okolí atletického stadionu Mirka Tučka nedoznala proti loňsku žádné změny, pořadatelé pouze rozšířili zdvojené depo. Na 2900 metrů dlouhém okruhu nechybí ani už tradiční písečné pasáže.

Ovšem o nečekaný zásah do trati se postaral životní odbor města Kolína, po kterém měl ředitel závodu Jan Slavíček důvod k zasmání. „Minulou středu byly přímo doprostřed trati vysázeny nové stromky. Když se podíváte na vyjeté stopy, tak je jasné, že autor to zamýšlel jako slalomovou část. Při jednání o odstranění jsme byli dotázáni, proč nám stromy vadí a jestli se zde budeme otáčet s kamiony,“ popsal Jan Slavíček nečekanou zápletku. Komický příběh má naštěstí dobrý konec. „Stromky budou na závody odstraněny. Takže kdo si o víkendu natrénoval slalom, tak má smůlu,“ dodal ředitel závodu.

Soustředění v Kolíně

Trať v Kolíně poprvé výrazně ožila při listopadovém soustředění SCM Kolín, které sdružuje Expres CZ Scott Team Kolín, Ivar CS Author Team, Adastra Sokol Veltěž, KH ToursStevensBikes Team a TopforexLapierreCycling Team. Mladí závodníci tak měli jedinečnou možnost se na kompletně připravené trati nachystat na vrchol sezony.

Změna časového programu dne

Časový harmonogram sobotních dne doznal oproti ostatním závodům změny. Start první kategorie kadetek je posunut o 10 minut dříve, tzn. na 9:35 hodin. I další kategorie žáků, kadetů, juniorů startují o 10 minut dříve. V 12:50 hodin vyrazí do terénu kategorie mužů Elite a U23, v 14:30 hodin kategorie ženy Elite + U23.

Vyhlášení výsledků pro kategorii mužů Elite + U23 bude provedeno v prostoru cíle nejpozději do 5 minut po dojetí prvního závodníka. Vyhlášení výsledků pro kategorie žáci, kadetky, kadeti, junioři a ženy bude provedeno v uvedeném pořadí kategorií v prostoru cíle ihned po skončení závodu žen. První tři závodníci každé kategorie se dostaví na vyhlášení nejpozději do 5 minut po projetí první závodnice kategorie žen cílem.

Poté následuje slavnostní vyhlášení celkových výsledků Toi Toi Cupu 2017 všech kategorií, včetně soutěže týmů. Všichni závodníci se musí na stupních vítězů prezentovat v závodním úboru.

Program sobotního dne

9:35 hodin Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:15 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší)

11:00 hodin Kadeti

11:50 hodin Junioři

12:50 hodin Muži (Elite a U23) přímý přenos ČT Sport

14:30 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

 

Přijedou i Belgičané a Nizozemec van Der Poel

Závody kategorie žen i mužů jsou zařazeny do kategorie UCI C1. Mezi přihlášenými jezdci figurují jména Belgičanů Daan Soete (vítěz z Uničova) a bratrů Diethera a Hendricka Sweecka, Nizozemce Davida van Der Poela, Němce Marcela Meisena nebo Slováka Martina Haringa. Nebudou chybět ani obě domácí želízka Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba, dorazí i Adam Ťoupalík. Vítěz z Milovic Polák Marek Konwa se omluvil pro nemoc. Svůj druhý letošní start nahlásil i silničář Petr Vakoč, který si vyzkoušel cyklokros v Jabkenicích.

Text -peh-, foto Martin Řehák

 


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Iowa City
Sobota 29.9.
21:30 muži elite
23:15 ženy elite

TOI TOI Cup Hlinsko
čtvrtek 11.10. 18:30 záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Uničov

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženy x muži

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail