Česky English

Největšími favority závodu juniorů jsou Kopecký a Schierl

Ostře sledovaným bude v sobotu v Kolíně závod juniorů. Ve hře bude nejen souboj o medaile, ale i širší nominace reprezentačního kádru před mistrovstvím republiky dospělých a světovým šampionátem.

Pro většinu juniorů bude sobotní mistrovský závod posledním v sezoně. Hrstka vyvolených si ale sezonu prodlouží, ti nejlepší z nich až do mistrovství světa.

Největším favoritem bude jednoznačně držitel stříbra z ME v Táboře Tomáš Kopecký. Skvělou formu prokázal v Milovicích kolínský Jakub Schierl, navíc pojede doma, kde zná každý detail. Na bronz si brousí zuby prvoročáci Jakub Ťoupalík, Tomáš Ježek a Jakub Hník, ale i o rok starší Vladimír Mikšaník a Jakub Říman. Jenže Mikšaník je po nemoci a dost chybuje a Jakub Říman doplácí na pomalejší starty.

Proto bude mít reprezentační kouč Petr Dlask oči na stopkách, při sledování kandidátů české reprezentace. „Podle papírových předpokladů by měli patřit favoritům Tomáš Kopecký a Jakub Schierl, dva hlavní kandidáti na titul. Bude to otevřený boj hlavně mezi nimi. Překvapit ale mohou i další, především štírci prvoročáci Ťoupalík, Ježek a Hník. Na bednu se budou chtít dostat ale i Mikšaník a Říman,“ představuje lodivod reprezentace hlavní adepty na titul.

Jenže jeden závod bývá často specifický. Stačí chvilka zaváhání, pád nebo defekt a je po veškerých nadějích. „Mistrovský závod je tak atypický, že klidně může překvapit i někdo z druhé vlny. Stává se, že favorité vyhoří a nahoru vyletí černý kůň,“ varuje Dlask.

A jaká vlastně je kolínská trať a kde by se mělo rozhodovat? „Je dost do tahu, s dlouhými rovinami. Rozhodující budou písečné pasáže, do kterých bude třeba najíždět z předních pozic. Proto si myslím, že by neměly jezdit pohromadě velké skupiny. Ale maximálně dvojice nebo trojice,“ předpovídá Dlask vývoj závodu.

Vyhrávají jen ti nejodolnější a nepřipravenější. Někdy stačí zachovat chladnou hlavu a zbytečně nezmatkovat. „Je to o hlavně hlavě. Kluci musí ukázat, že mají výkonnost a že jsou i psychicky odolní, zodpovědní a zvládnou veškeré nástrahy. Bude to o hlavně chytrosti, taktice a o tom jak pošetřit co nejvíce energie,“ dodává reprezentační trenér.

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Iowa City
Sobota 29.9.
21:30 muži elite
23:15 ženy elite

TOI TOI Cup Hlinsko
čtvrtek 11.10. 18:30 záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Uničov

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženy x muži

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail