Česky English

P. Dlask: „Pro všechny to byla velká škola“

Češká cyklokrosová reprezentace abslovovala po Vánocích tři závody. Pak navštívila i dějiště letošního mistrovství světa nizozemský Valkenburg, kde si prohlédla a vyzkoušela zdejší trať.

Během vánočního turné absovovali po závodu Světového poháru v Zolderu čeští reprezentanti v Belgii další dva závody. V pátek 29. prosince startovali v Bredene a o den později se představili v závodě série  Superprestige v Diegemu. „Už od rána po celý den stále pršelo. Takže to bylo pěkné bahno. Nebyla tu tak velká konkurence. Ale důležité bylo, že si junioři zazávodili s mezinárodní konkurencí,“ uvedl reprezentační trenér Petr Dlask.

Jako první se tradičně postavili na start junioři, mezi nimi i kvarteto Čechů. „Start se povedl Mikšaníkovi, který se po celý závod pohyboval na druhém až třetím místě. Jenže v závěru měl dva pády, které ho připravily o stupně vítězů a nakonec dojel čtvrtý,“ popsal Dlask. Další umístění našich – 6. Schierl, 9. Ježek, 10. Ťoupalík.

V závodě žen si nejlépe vedla Nikola Nosková, která skončila devátá. „V dobrém světle se ukázala čtrnáctá Adéla Šafářová, ale ani ostatní Vaníčková a Janů nedopadly špatně,“ dodal Dlask. Vaníčková obsadila 26. a Janů 34. místo.

Na závěr dne proběhl společný závod kategorie mužů Elite a U23. „Startovaly i dvě megahvězdy - Mathieu Van der Poel a mistr světa Wout Van Aert. Naši třiadvacítkáři byli dojeti, vydrželi asi pětatřicet minut,“ popsal trenér Dlask. Nejlepším z našich byl osmnáctý Adam Ťoupalík, Josef Jelínek skončil devětadvacátý, Jakub Šulc jednatřicátý, Daniel Mayer třiačtyřicátý a Štěpán Schubert osmatřicátý.

V sobotu se jel závod pod umělým osvětlením v Diegemu, zařazený do série Superprestige.

Závod juniorů vyhrál mistr Evropy z Tábora Švýcar Loris Rouiller, třetí dojel Tomáš Kopecký. Mezi první dvacítkou byli čtrnáctý Schierl a sedmnáctý Jakub Ťoupalík. Dvaadvacátý byl Ježek, dvě místa za ním Říman, třiatřicátý Tomášek a čtyřiatřicátý Mikšaník. „Ten měl hned na startu pád, stejný osud potkal i Ježka. V závodě bylo hodně defektů, protože se jelo ve městě se spoustou obrubníků,“ vysvětlil Dlask.

Tradičně nejlepší z našich byl v závodě kategorie U23 Adam Ťoupalík, který obsadil čtvrté místo. „Dobře zajeli i Jelínek se Schubertem, kteří se pohybovali kolem dvacítky. Ale defekt připravil Schuberta o lepší výsledek,“ pochválil reprezentační kouč českou dvojici. Další umístění našich – 23. Jelínek, 27. Mayer, 29. Schubert, 40. Jarý, Šulc DNF.

Ve společném závodě žen Elite a U23 zvítězila mistryně světa Sanne Cant, dvánáctá dojela Nosková a dvaadvacátá Šafářová. „Adéla suprově odsartovala, jezdila kolem dvacítky a pak se trochu propadla. Přesně takové závody holky potřebují a postupně se budou posouvat výkonnostně dál,“ věří trenér Dlask. Další umístění našich – 32. Mišoňová, 36. Vaníčková, 42. Janů.

Čeští reprezentanti měli po Vánocích nabitý program. Během pěti dnů abslovovali tři závody, k tomu navštívili i dějiště únorového mistrovství světa nizozemský Valkenburg. „Pro všechny adepty reprezentace to byla velká škola. Teď už záleží, kdo si z toho co vzal. Jak měl otevřené oči a jak všechno dokázal vnímat,“ zhodnotil vánoční turné reprezentační trenér Petr Dlask.

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Iowa City
Sobota 29.9.
21:30 muži elite
23:15 ženy elite

TOI TOI Cup Hlinsko
čtvrtek 11.10. 18:30 záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Uničov

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženy x muži

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail