Česky English

V sobotu se bude v Mladé Boleslavi bojovat o tituly

V úterý dopoledne proběhla v restauraci U Medvídků v Praze tisková konference k sobotnímu mistrovství republiky mužů a žen v Mladé Boleslavi.

Za řečnický stůl společně zasedli reprezentační trenér Petr Dlask, Petr Balogh, za Český svaz cyklistiky Petr Marek a ředitel MČR Antonín Ungerman. Akci moderoval zkušený moderátor Pavel Petr.

Mezi hosty chyběl obhájce loňského prvenství Michael Boroš. Důvod jeho absence vysvětlil na úvod reprezentační kouč Petr Dlask: „Včera jsem s ním mluvil po telefonu a jeho hlas nezněl moc dobře. Proto radši zůstal doma. Snad se dá co nejdřív dohromady, aby mohl titul obhájit.“

Poté předseda cyklokrosové komise Petr Balogh přivítal mezi hosty jediného kandidáta na nového prezidenta Českého svazu cyklistiky Petra Marka. Ten by měl být zvolen na mimořádné konferenci ve čtvrtek 25. ledna. „Mým prvořadým úkolem bude pozvednout českou cyklistiku. Cyklokros je pro mě odjakživa zajímavá disciplína, proto si sobotní šampionát nenechám ujít,“ prohlásil Marek.

Pak už seznámil ředitel MČR Antonín Ungerman přítomné novináře s aktuálními informacemi z dějiště domácího šampionátu. „Když se minulý týden rozvodnila říčka Klenice, byla skoro téměř celá trať pod vodou. V následujících dnech jsem chodil průběžně kontrolovat její stav dvakrát až třikrát denně. Ten se během tří dnů stabilizoval na původní hladinu,“ uklidnil příznivce cyklokrosu, kteří mají v živé paměti evropský šampionát z roku 2013. Tehdy panovaly v terénu náročné podmínky, s nesmírným přídělem bahna. „Určitě to nebude jako na mistrovství Evropy. Trať bude sice opět těžká, ale regulérní,“ uvedl.

 

Pohled do historie

Svoji komentátorskou derniéru už předem ohlásil v Mladé Boleslavi Jindřich Pulman, který s mikrofonem začínal před padesáti lety. Sedmašedesátý český šampionát bude pro něj letos už čtyřicátý. Kdo jiný, než právě on, seznámil přítomné s několika statistickými údaji, týkajících se mistrovství republiky.

Mladá Boleslav je nejpilnějším pořadatelem mezi 30 městy, letošní sedmašedesátiletý ročník bude hostit účastníky už po jedenácté.

 

Přehled vítězů MČR v Mladé Boleslavi

1962 - Jaroslav Antoš

1968 – Břetislav Souček

1970 – Pavel Krejčí

1973 – Miloš Fišera

1976 – Vojtěch Červínek

1982 – Petr Klouček

1987 – František Klouček

1991 – Radomír Šimůnek st. (profesionálové), Radovan Fořt (amatéři)

1996 – Jiří Pospíšil

2000 - Petr Dlask

2005 – Zdeněk Štybar

2018 - ?

Po vyčerpávajících informacích poděkoval předseda cyklokrosové komise Petr Balogh Jindrovi Pulmanovi za jeho dlouholetou oddanost a lásku k cyklokrosu. „Jindra si to v letošní sezoně náramně užívá. Poslouchat ho, je balzám pro každého fanouška,“ vysekl mu Balogh poklonu.

 

Historický vysílací rekord

Pak předseda cyklokrosové komise krátce zhodnotil letošní ročník Toi Toi Cupu, který ponese stejný název i v následujícím roce.

„Je potěšitelné, že na start Toi Toi Cup se postavili zástupci deseti zemí. Největším plusem je pro mě neuvěřitelný, třistaprocentní nárůst startujících v mládežnických kategoriích. Cyklokros zaznamenal v letošní sezoně největší propagaci, když Česká televize vysílala devět přímých přenosů ze Světového poháru, ale i mistrovství světa nebo závody Toi Toi Cupu. Historickým rekordem je osmihodinový přímý přenos z letošního mistrovství Evropy v Táboře. Cyklokros je stále atraktivní a fanoušky i nadále táhne,“ zhodnotil Balogh letošní cyklokrosovou sezonu.

Novinkou jsou Online přihlášky na závody

Novinkou letošního mistrovství republiky jsou „Online přihlášky na závody“, které už fungují na webových stránkách cyklokros.cz. Podle seznamu startujících se vygeneruje rozdělení podle kategorií a pořadí na startu podle žebříčku UCI. Na podzim je připravena další novinka, kterou by mělo být průběžné pořadí závodu po projetí cílovou bránou.

Program sobotního dne

11:30 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

12:50 hodin Muži (Elite a U23) přímý přenos ČT Sport

 

Odkaz na reportáž ČT Sport

 

Text -peh-, foto Pavel Kopecký


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Iowa City
Sobota 29.9.
21:30 muži elite
23:15 ženy elite

TOI TOI Cup Hlinsko
čtvrtek 11.10. 18:30 záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Uničov

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženy x muži

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail