Česky English

Tipnetě si medailisty MČR v Mladé Boleslavi

Zástupci médií si před cyklokrosovým mistrovstvím republiky v Mladé Boleslavi zatipovali medailisty v závodě mužů a žen.

Novinář na volné noze a spisovatel Jaroslav Cícha

Tipuji podle dosažených výkonů a stávající formy. V mužích bude pořadí Boroš, Ťoupalík a Nesvadba. V ženách se rozhodne mezi zkušenou Havlíkovou a mladou Noskovou, bronz pravděpodobně obhájí Šafářová.

 

Sportovní redaktor ČT sport Tomáš Budka

Věřím, že se Boroš uzdraví a zvládne obhajobu. Prospívá mu dlouhodobá konfrontace v zahraničních závodech. Druhý skončí Nesvadba, třetí bude Paprstka. Oba jsou stejně dobří, ale ve druhé polovině roku se jejich forma obrací. Havlíková vyhraje, protože dvakrát za sebou na domácí půdě neprohraje. Druhá bude mladá Nosková, bronz pravděpodobně obhájí Šafářová.

 

Dlouholetý komentátor cyklokrosových závodů Jindřich Pulman

Podle letošních výsledků to bude vcelku jednoznačné – vyhraje Boroš, druhý skončí Ťoupalík a bronz si to rozdají Paprstka s Nesvadbou. Pro mě by bylo hezké zakončení komentátorské kariéry, pokud by byl na bedně Bína. Havlíková si udrží nejúspěšnější post a stane se pětinásobnou vítězkou. Líbí se mi špičková kombinace silnice a krosu v podání nadějné Nosková, která bude druhá. A chtěl bych vidět na bedně usměvavou tvářičku Šafářové.

 

Fotograf Michal Červený

Myslím, že Boroš potvrdí roli největšího favorita, protože je o třídu výš než ostatní soupeři. Na bedně bude i Ťoupi, který ve své kategorii U23 patří k nejlepším a černým koněm závodu bude Bína. I když nevím, jaké měl svátky. Ale mohl by být třetí. Jediným favoritem je Pavla. Věřím, že další medaile budou mít Nosková a Šafářová.

 

Majitel MTBS Jan Němec

Pořadí bude Boroš, Nesvadba, Ťoupalík. I když Bory není zdravý, tak má dostatek zkušeností a formy, že titul obhájí. Na další dvě medaile může být pět lidí. Osobně bych viděl rád na bedně bikery (Nesvadba a Paprstka). Pokud bude mít Adam svůj den, může být vysoko. Papírovou favoritkou je Pavla, která doma zaváhala jenom jednou. Bylo by pro mě překvapením, pokud nevyhraje. Medaili získá i Nosková a další nevím.

 

Televizní expert Zdeněk Mlynář

V mužích je to jednoznačné, Boroš je naše jasná jednička. Paprstka bude druhý, o bronz se popere Bína s Nesvadbou. Překvapit může Ťoupalík, ale mimo MS v Zolderu se v posledních dvou letech na vrcholných akcích neumístnil. Složitější to bude v ženské kategorii. Pokud Havlíková neodjede hned v prvním kole, tak nevyhraje. Může se tak opakovat MČR v Kolíně před dvěma roky. Potom by mohla vyhrát Nosková.

 

Televizní expert Radomír Šimůnek

Pokud budu mluvit podle statistických čísel, tak by si titul zasloužil Boroš. Zajel sice skvělý závod v Zolderu, ale pak byl nachlazený. Proto si myslím, že pořadí bude Ťoupalík, Boroš, Nesvadba. Pokud bude mít Adam takové zaujetí, jako jsem ho viděl v Belgii, tak by mu to mohlo vyhovovat. Na Boryho to není v Boleslavi až tolik těžké. Na druhou stranu je zase víc protřelejší světem. Mistrák je specifický závod, hrozně těžký zvládnout ho po psychické stránce. Havlíková prokazuje v sezoně standardně vysokou výkonnost, proto vyhraje. Dokáže totiž zajet na jakékoliv trati. Další pořadí bude Nosková a Šafářová. Karty by zamíchala pouze Katka Nash, ta ale nestartuje. Nosková je poměrně mladá, na to aby měla ustálenou výkonnost. Pokud by se jelo na blátě, měla by víc šancí.

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Iowa City
Sobota 29.9.
21:30 muži elite
23:15 ženy elite

TOI TOI Cup Hlinsko
čtvrtek 11.10. 18:30 záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Uničov

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženy x muži

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail