Martin Bína zvítězil při druhém klání Táborských okruhů

Úvodní díl seriálu silničních kriterií s názvem Táborské okruhy provázelo špatné počasí. Déšť a zima příliš nepřály dobrým výkonům. Druhý závod byl po všech stránkách vydařenější. Krásné počasí, nabitá startovní listina a velmi slušná divácká kulisa, byly hlavními znaky Velké ceny ČEZ, která se jela v Odpočinkové zóně Komora v úterý 20. května.

Hlavnímu závodu na padesát okruhů předcházelo tradiční klání škol s podtitulem Hledá se mistr světa v cyklokrosu 2015, které bude na konci ledna hostit právě Tábor. V závodu 6. tříd se dal hledat favorit v dresu pořádajícího ČEZ Cyklo Teamu Tábor, který oblékal Jakub Ťoupalík hájící barvy ZŠ Mikuláše z Husi Tábor. Táborský mladík se z vítězství radoval v úvodním klání, ale tentokrát vyšel naprázdno a musel se spokojit až se čtvrtým místem. Vítězství získal Josef Čekal z Gymnázia Sedlčany, který si na Okruzích odbyl premiéru. „O závodech mi řekl táta, který mě také přivezl. Moc se mi tu líbí. Závody jsou velmi dobře zorganizované. Vítězství mě překvapilo a mám z něj radost,“ řekl po dojetí do cíle vítěz klání šestých tříd Josef Čekal. Druhé a třetí místo obsadili žáci ZŠ Chýnov Michal Macháček a Michal Šimák. V o rok starší kategorii obhájil vítězství z úvodního podniku Jiří Hořejší ze ZŠ Opařany. „Dnešní vítězství bylo o dost těžší. Jelo nás více pohromadě. Naštěstí jsem to v závěru urval a dojel pro vítězství,“ okomentoval svůj triumf Hořejší. Druhá skončila Kamila Janů ze ZŠ Mladá Vožice a třetí Vojtěch Studenovský ze ZŠ Jistebnice. Také v kategorii osmých tříd přišla obhajoba úvodního vítězství, když stylem start – cíl zvítězil Matěj Syrovátka (ZŠ Husova Tábor). Druhý dojel Jan Burgstaller (ZŠ Mikuláše z Husi) a třetí Ondřej Vačlena z Jistebnice. „Dnes to bylo velmi těžké. Nikdo mě na čele nechtěl střídat. Trochu se na kluky zlobím, že jsem to musel celé odtahat,“ popsal své vítězství Matěj Syrovátka.

V elitní kategorii se na start srovnalo osmatřicet závodníků, takže o zábavu bylo postaráno. Navíc pořadatelé do druhého podniku upravili pravidla závodu a kromě bodování každého pátého okruhu se bodovaly i jednotlivé průjezdy dvěma a jedním bodem. Přehlednost celého klání, hlavně do jeho poloviny, nebyla úplně nejlepší, jelikož se pořadí měnilo téměř po každém bodování. Pilnými sběrači bodů byli třeba Jan Ryba ze Sparty Praha nebo domácí borec Ondřej Bambula. Pozadu nezůstal ani Martin Bína, který se do Tábora, kde se vyučil cyklistickému řemeslu, vrátil v barvách belgické stáje Kwadro-Stannah. Naopak za očekáváním zůstal vítěz celého loňského ročníku Zdeněk Mlynář, který celkově posbíral jen tři body a nakonec se nevešel ani do první patnáctky.

Pověstný chlebíček se lámal v polovině celého klání, kdy se do úniku dostala pětice závodníků, ze které vykrystalizovala trojice Martin Bína, domácí Michael Boroš a Tomáš Medek ze Sparty Praha. Trio vydrželo v osamocení až do konce celého klání a podělilo se o stupně vítězů. První místo pro sebe urval a vítězný návrat zažil Bína. O šest bodů méně posbíral Tomáš Medek. Michal Boroš bral třetí místo. „Úvod byl hodně nervózní a všichni se vzájemně oťukávali. Já jsem jel první závod, takže jsem kluky moc neznal. Oni už proti sobě jeli,“ popsal nervózní úvod závodu Martin Bína. „Já se doma moc neohřeju. O víkendu ještě pojedu Český pohár na Lipně, ale pak se vracím do Belgie, kde pojedu etapový závod kolem Belgie,“ popsal nejbližší program vítěz druhého závodu Táborských okruhů Martin Bína.

Do závodu kromě elitní kategorie nastoupili i tři junioři a jedna žena. Mezi juniory na příčku nejvyšší vystoupal Rakušan Julian Steindler z RC Ärbo Wels Gourmetfein. Jeho týmový kolega Nils Friedl skončil třetí. Druhou příčku bral Vojtěch Modlitba z H. M. Sport Český Krumlov. Jedinou ženou ve startovním poli byla Martina Růžičková z FORNO D´ASOLO – ASTUTE Manhattan.

Poslední díl Táborských okruhů je na programu v úterý 3. června, kdy bude znám i celkový vítěz seriálu.

Výsledky telegraficky:

Kategorie muži:

1. BÍNA Martin (KWADRO-STANNAH) – 56 bodů, čas 1:00:02, 2. MEDEK Tomáš (AC SPARTA PRAHA) – 50 bodů, 3. BOROŠ Michael (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 27 bodů, 4. RYBA Jan (AC SPARTA PRAHA) – 16 bodů, 5. KRAUS Jan (TEAM DUKLA PRAHA) – 13 bodů, 6. FÜRST Roman (TEAM DUKLA PRAHA) – 13 bodů, 7. BAMBULA Ondřej (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 7 bodů, 8. ADEL Filip (Superior Rubena Team) – 7 bodů, 9. HEBÍK Martin (CK Příbram - Fany Gastroservis) – 6 bodů, 10. OKROUHLICKÝ Tomáš (AC SPARTA PRAHA) – 6 bodů

Kategorie junioři:

1. STEINDLER Julian (RC ARBÖ WelsGourmetfein) – čas 0:55:15, 2. MODLITBA Vojtěch (H.M. Sport Český Krumlov), 3. FRIEDL Nils (RC ARBÖ WelsGourmetfein) – 2 body, - 1 kolo

Kategorie ženy:

1. RŮŽIČKOVÁ Martina (FORNO D´ASOLO-ASTUTE Manhattan) – čas 0:35:56

Soutěž škol

6. třída – 3 kola

1. Čekal Josef (Gymnázium Sedlčany) – 60 bodů, čas 5:46
2. Macháček Michal (ZŠ Chýnov) – 50 bodů
3. Šimák Michal (ZŠ Chýnov) – 45 bodů

7. třída – 4 kola

1. Hořejší Jiří (ZŠ Opařany) – 60 bodů, čas 6:10
2. Janů Kamila (ZŠ Mladá Vožice) – 50 bodů
3. Studenovský Vojtěch (ZŠ Jistebnice) – 45 bodů

8. třída – 5 kol

1. Syrovátka Matěj (ZŠ Husova Tábor) – 60 bodů, čas 7:20
2. Burgstaller Jan (ZŠ Mikuláše z Husi Tábor) – 50 bodů
3. Vačlena Ondřej (ZŠ Jistebnice) – 45 bodů

Soutěž škol ( report )

Kompletní výsledky

Celkové výsledky

Fotogalerie


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail