Česky English

Kategorii U23 ovládl Belgičan Eli Iserbyt

Po dvou letech se opět radoval z titulu mistra světa Belgičan Eli Iserbyt, Adam Ťoupalík skončil pod stupni vítězů.

Od prvního z pěti kol se na čele závodu usadila dvojice posledních dvou mistrů světa Belgičan Eli Iserbyt a Nizozemec Joris Nieuwenhuis. Jenže domácí jezdec ztratil dost času v depu, kde musel měnit tretru. Favorizovaný Brit Thomas Pidcock se dnes evidentně trápil, jeho ztráta postupně narůstala. Rozhodně čekal víc, než konečné patnácté místo.

Zatímco lídr Iserbyt si vypracoval slušný půlminutový náskok, dramatický boj spolu svedli Joris Nieuwenhuis a Francouz Yan Gras. Z titulu se po zásluze radoval Belgičan Eli Iserbyt, druhé místo uhájil domácí Joris Nieuwenhuis před Francouzem Yanem Grasem.

Adam Ťoupalík dřel, jezdil ve skupině o čtvrté místo a v posledních dvou kolech už pokračoval osamoceně. Do cíle přijel nakonec čtvrtý, s padesátivteřinovou ztrátou na bronz.  

muži U23 (61 startujících): 1. Eli Iserbyt (Belg.), 2. Joris Nieuwenhuis (Niz.) +0:28, 3. Yan Gras (Fran.) +0:35, 4. Adam Ťoupalík +1:25, 5. Thijs Aerts (Bel.) +1:44…, 36. Josef Jelínek +8:06, 41. Štěpán Schubert +8:56, Jakub Šulc DNF.

Ohlasy v cíli

Adam Ťoupalík: „Je to brambora. Takže je to čtvrtý místo, který nikdo nechce a bohužel zbylo na mě. První dvě kola jsem se hledal. S výsledkem spokojený úplně nejsem, ale jsem spokojený s tím, že jsem bojoval celý závod. Okruh byl těžký a spravedlivý, kolo od kola se to člověku zajídalo.“

Josef Jelínek: „Dělal jsem hrozné chyby, obzvláště ve sjezdech. Když jsem na asfalt, tak jsem měl nohy. Ale když jsem měl běžet, tak už jsem tahal nohy. V takhle těžkém závodě jsem nevyzávoděný, poprvé v sezoně to bylo moc těžký. Bylo to špatný, nejsem vůbec spokojený. Prostě to nebylo ono.“

Štěpán Schubert: „Startovní pozice mám dost vzadu, takže je těžké se probojovat dopředu. Myslím, že to byl nejtěžší závod sezony. Každé kolo se trať měnila. V polovině závodu jsem měl technický problém, když jsem namotal přehazovačku. Ale bojoval jsem, dal jsem do toho, co to šlo. Čekal jsem samozřejmě víc, ale bohužel to nevyšlo.“  

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav

TOI TOI Cup
Slaný, Veselí n.L., JabkeniceHlinskoH. VrchyUničovMiloviceKolín

Světový pohár
Iowa City - ženy x muži
Waterloo - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Bogense  - ženymuži
Zeven - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženymuži
Nommay - ženymuži
Hoogerheide - ženymužiJednou větou

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail