Česky English

Táborský tým je v Toi Toi Cupu v soutěži družstev jasným favoritem

Nový šestičlenný tým ČEZ Cyklo teamu Tábor v kategorii mužů Elite vzbuzuje svým současným složením mezi soupeři respekt. Funkcionáři táborských cyklokrosařů mají před sezonou velká očekávání a doufají, že se jim po několika neúspěšných letech podaří návrat mezi českou elitu.

„Poslední dva roky jsme neměli tak velké úspěchy v elitních kategoriích,“ přiznal předseda oddílu Josef Krch a dodal: „Proto jsme začali tvořit nový perspektivní tým, který by měl patřit k nejlepším v republice.“

Se složením týmu Jan Nesvadba, Martin Hunal, Šimon Vaníček, Štěpán Schubert, David Honzák a Tomáš Bakus je prakticky povinností v příští sezoně zvítězit v pohárové soutěži družstev. Nejen díky vyrovnanosti táborského týmu a nové akvizici Nesvadby, ale i síle a obsazením ostatních českých družstev.

ČEZ Cyklo teamu Tábor získal hlavně příchodem Jana Nesvadby a Martina Hunala nesmírnou zkušenost, kterou se bude snažit předávat mladíkům. „Pro český cyklokros je to strašně dobře, když se takhle podařilo poskládat nový tým. Nesvadba a Hunal budou mladé ideálně dirigovat a mladíci se jim budou snažit vyrovnat. Rozhodně jim nedarují nic zadarmo. Tím pádem vznikne v týmu zdravá konkurence, což by mělo všechny jezdce posunout výkonnostně nahoru,“ říká reprezentační kouč Petr Dlask.

Podobně mluvili i mladé pušky Šimon Vaníček, Tomáš Bakus, Štěpán Schubert a David Honzák. Právě posledně jmenovaný už chtěl s cyklokrosem skončit, když vynechal konec loňské sezony. „Byl jsem nespokojený s výsledky a to mě dost sráželo. Chyběla mi motivaci a chuť. Ale příchodem nových tváří se všechno změnilo,“ pochvaloval si David Honzák nové posily.

Trenér ČEZ Cyklo teamu Tábor Michal Bednář si liboval přístupem jezdců na jarním sedmnáctidenním soustředění v Chorvatsku a Itálii. „Jsem naprosto spokojený. Kluci makají na sto procent. Teď už záleží jen na nich. Jak budou na sobě dál pracovat,“ poznamenal.

Z táborského týmu na tiskové konferenci vyzařovala chuť a motivace. Zvládnou však jezdci očekávaný tlak? I předseda cyklokrosové komise Petr Balogh si je vědom síly týmu. Proto s plnou vážností oslovil táborské cyklisty: „Doufám, že vás všechny uvidím na startu Světového poháru v Táboře.“ Ti si jeho slova vzali zanedlouho k srdci. Okamžitě po tiskovce a obědě vyrazili polykat další tréninkové kilometry. A to ve společnosti české jedničky Michaela Boroše. Táborský rodák jejich doprovod vřele a s úsměvem na tváři přivítal.

Text Petr Hofbauer, foto Michal Sváček


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail