Martin Bína nedal nikomu šanci a s přehledem si dojel pro národní titul

Pod slunečnou oblohou s teplotami lehce nad nulou se dnes v moravských Lošticích odehrál souboj o prestižní mistrovský dres v cyklokrosu. Hned v prvním kole Martin Bína převzal kontrolu nad českým šampionátem a nenechal nikoho na pochybách o svých světových cyklokrosových kvalitách. V cíli se tak poprvé mohl radovat z elitního mistrovského titulu. Druhé místo si pro sebe v dramatickém souboji urval mladík Michael Boroš, když v posledním kole poodjel zkušenému Vladimíru Kyzivátovi, který si tak dojel pro olomouckými syrečky načichlou bronzovou medaili.

 

Otestovat loštický terén v závodním tempu se jako prvnímu podařilo Michaelovi Borošovi. Do čela se však záhy dostal Tomáš Paprstka a zdálo se, že dravé mladí nechtělo na nic čekat a rychle se snažilo naporcovat peloton závodníků. Nicméně ještě v prvním kole se před vedoucí skupinku dostal Martin Bína, který se po elegantním přeskoku překážek nenápadně vzdálil od svých soupeřů a mistrovský závod se nadále odehrál čistě v jeho režii. Kontakt se s ním snažil udržet ještě Michael Boroš, ale jeho snaha přišla vniveč.

Zezadu se na táborského jezdce navíc dotáhl Radomír Šimůnek, jenž se horlivě hnal dopředu a vypadalo to, že se bude prát o stupně vítězů,
ale opak byl pravdou a jezdce stáje Kwadro-Stannah postihla krize. Zatímco na čele bezkonkurenčně vládl Martin Bína, na druhém místě se osamoceně ocitl Michael Boroš, jenž unikal před dvojicí Tomáš Paprstka a Vladimír Kyzivát. V závěrečné fázi závodu ucítil vůni stříbrné medaile právě Vladimír Kyzivát, jenž se postupným tempem dotáhl na Boroše, jehož obličejový výraz prozrazoval, že nezažívá zrovna příjemé chvíle.

Mezitím si s velkým náskokem dojel pro dres národního šampióna Martin Bína, který se po jedné bronzové a pěti stříbrných medailých konečně dočkal mistrovského titulu. Druhé místo nakonec uhájil Michael Boroš, zatímco bronzová medaile se na stupních vítězů houpala Vladimíru Kyzivátovi. Čtvrtý protnul cílovou pásku Radomír Šimůnek, když přespurtoval Tomáše Paprstku, jenž se stal celkovým vítězem Toi-Toi Cupu. 

 

Výsledky

Fotogalerie

Fotogalerie Michala Sváčka (MF Dnes)


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail