Česky English

Juniorská reprezentace se představí v závodě Regionem Orlicka 2018

Cyklokrosová sezona se pomalu blíží. Reprezentační kouč Petr Dlask nominoval na silniční etapový závod Regionem Orlicka sedmičku juniorů, kteří budou reprezentovat český cyklokrosový výběr.

Od pátku 3. do neděle 5. srpna se uskuteční 32. ročník mezinárodního cyklistického závodu juniorů Regionem Orlicka 2018. Na účastníky čtyřetapového závodu čekají tři etapy a časovka jednotlivců v celkové délce 272 kilometrů. Na start se tradičně postaví i výběr české cyklokrosové reprezentace. Reprezentační trenér Petr Dlask nominoval výběr ve složení - Tomáš Kopecký, Jakub Schierl, Jakub Říman, Alvin Tomášek, které doplní trio nadějných kadetů Jan Zatloukal, David Šulc a Tomáš Tlamka. Oporou týmu bude stříbrný medailista světového a evropského šampionátu Tomáš Kopecký. Alvin Tomášek startoval poslední červencový víkend na juniorském mistrovství Evropy horských kol v rakouském Grazu, Jan Zatloukal získal letos titul mistra republiky v kadetech v MTB.

„Schází se tu tradičně výborná konkurence, takže to bude před nadcházející sezonou pro kandidáty reprezentace ideální možnost zjistit aktuální formu, ale i možnost co se ještě nechá natrénovat a na co se zaměřit,“ uvedl trenér Dlask.

Současně s tímto závodem proběhne od 2. do 5. srpna závod pro kategorii Elite a jezdce do 23 let - Vysočina 2018. Zde se objeví tým ČEZ Tábor a další cyklokrosaři.  
Prvním vrcholem sezony bude pro všechny české cyklokrosaře 17. listopadu domácí Světový pohár v Táboře.

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail