Česky English

Čeští cyklokrosaři se prosadili mezi silničáři

Členové českého cyklokrosového juniorského výběru startovali na 32. ročníku mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka 2018. Nejlepšího umístění dosáhl stříbrný medailista světového šampionátu Tomáš Kopecký, který dojel osmnáctý. V týmové soutěži obsadili čeští reprezentanti čtvrté místo.

Od pátku 3. do neděle 5. srpna se uskutečnil 32. ročník mezinárodního cyklistického závodu juniorů Regionem Orlicka 2018. Na 154 účastníků čtyřetapového závodu čekaly tři etapy a časovka jednotlivců v celkové délce 272 kilometrů.

Reprezentační trenér cyklokrosařů Petr Dlask nominoval výběr ve složení - Tomáš Kopecký, Jakub Schierl, Jakub Říman, Alvin Tomášek, které doplnilo trio nadějných kadetů Jan Zatloukal, David Šulc a Tomáš Tlamka.

„Potěšil mě zájem kadetů Zatloukala, Šulce a Tlamky, kteří budou od podzimu startovat v juniorské kategorii. Super bylo, že přijel i stříbrný medailista mistrovství světa Tomáš Kopecký. Kluci si opravdu sedli, parta byla výborná,“ pochválil Dlask své svěřence.

V početném startovním poli nebyli čeští junioři jen do počtu. Naopak, s kvalitními soupeři drželi krok. „Je potěšující, že kluci v každé etapě bojovali o prvenství s těmi nejlepšími,“ libovali si reprezentační kouč.

Díky patnáctému místu v sobotní královské etapě se Zatloukal dokonce oblékl do modrého trikotu pro nejlepšího kadeta. Následující závěrečný den pak čeští cyklokrosaři bojovali o udržení modřrého dresu. „Jenže potkala nás smůla. Deset kilometrů před cílem měl Honza defekt. I přes veškerou snahu ostatních spolujezdců, ztratil kontakt s balíkem a modrý dres neudržel,“ litoval Dlask.

Tým českých cyklokrosařů spojil před poslední nedělní etapou síly s družstvem ČEZ Tábor. Jejich nejlepší jezdec, průběžně pátý Adam Doležal, chtěl zaútočit na pódiové umístění. Jenže nakonec se celkové pořadí nezměnilo a Adam Doležal skončil jako druhý nejlepší Čech. „Soupeři byli silnější a pohlídali si to,“ uvedl Dlask, který byl i přesto nadmíru spokojený.

„V týmech jsme obsadili v konkurenci jednadvaceti týmů čtvrté místo. Což je super výsledek. Kluci fungovali skvěle, týmově. Kadeti dokázali, že jsou silní a doufám, že v nadcházející sezoně proženou o rok starší juniory a budou se posouvat výkonnostně dál,“ věří reprezentační trenér.

Nejlepšího výsledku dosáhl Tomáš Kopecký, který obsadil se ztrátou 2:22 minuty v konečném pořadí osmnácté místo. „Tomáš zkoušel jet na celkové umístění. Ale když se mu nepovedla sobotní etapa, tak pomáhal ostatním. Byl to strašně vyrovnaný ročník, v celkovém pořadí hrála roli každá vteřina,“ vysvětlil Dlask.

Celkové pořadí: 1. Tim Oelke (Něm.),…18. Tomáš Kopecký, 26. Jakub Schierl, 28. David Šulc, 36. Jan Zatloukal, 41. Jakub Říman, 47. Alvin Tomášek, 65. Tomáš Tlamka.

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Iowa City
Sobota 29.9.
21:30 muži elite
23:15 ženy elite

TOI TOI Cup Hlinsko
čtvrtek 11.10. 18:30 záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Uničov

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženy x muži

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail