Česky English

Za dva dny přes Česko-Slovensko

Ultramaratonec a extrémní sportovec Štěpán Dvořák se pokusí přejet na kole non-stop 1000 kilometrů přes celé Česko - Slovensko za dva dny.

Léto nějak rychle uteklo, tak doufám, že ještě stihnu letošní poslední výzvu. Pokusím se přejet na kole non-stop 1000 km přes celé Česko - Slovensko od západu na východ do dvou dnů.
Termín je zatím jen orientační. Časem upřesním, který víkend v září to bude.
Plánovaná trasa: https://mapy.cz/s/30Nra
V pátek je plánovaný přejezd autem na západ, kde se přespí. Potom vyjedu z nejzápadnějšího bodu ČR a během soboty projedu celé Česko, přejedu přes československou hranici a v neděli projedu celé Slovensko až k nejvýchodnějšímu bodu SR. V pondělí bude návrat autem zpátky domů.
Trasa je naplánovaná jen po silnici, protože Mapy.cz od květnové (nepříliš vydařené) aktualizace neumožňují plánovat různými typy dopravních prostředků. Samozřejmě k této trase bude patřit i na začátku Česka krátký terénní úsek od nejzápadnějšího bodu ČR a na konci Slovenska opět krátký terénní úsek k nejvýchodnějšímu bodu SR.

Po cestě je několik uzavírek, které budu řešit až místě, pravděpodobně opatrným projetím nebo objetím po blízkých silnicích nebo cyklostezkách. Opět kvůli nepodařené aktualizaci portálu Mapy.cz nemůžu tyto objížďky naplánovat do jedné trasy.

Nejvýchodnější bod SR (Kremec) leží v Národním parku Poloniny v nadmořské výšce 1221 metrů. Cesta k němu vede pouze po turistické cestě z obce Nová Sedlica z nadmořské výšky 440 metrů. To je stoupání 975 metrů na posledních 8 kilometrech. Pravděpodobně tedy jízdu na kole ukončím dole v obci a nahoru si maximálně jen vyběhnu, abych nejvýchodnějšího bodu SR dosáhl.
Po celou dobu budu sledovaný pomocí GPS, takže je možnost si mě kdykoli v reálném čase najít přes internet na mapě.
Mám v plánu jet non-stop, tzn. nepřetržitě jen s nejnutnějšími přestávkami na činnosti, které za jízdy prostě dělat nejdou. Protože pojedu pravděpodobně přes dvě noci, je možné, že do těchto zastávek zařadím i krátké asi hodinu dlouhé chvilky na spaní, které očekávám vždy ke konci každé noci nad ránem.
Akce je otevřená všem, takže se kdokoli z vás může jakkoli zúčastnit. Buď jen sledovat přes internet, nebo můžete třeba kousek jet na kole nebo mě navštívit autem. Pokud se nacházíte poblíž naplánované trasy, máte výjimečnou šanci se zúčastnit a podpořit mě v překonání mé další ultravytrvalostní výzvy.
Pojedu nalehko, protože s sebou budu mít doprovodné vozidlo s posádkou, které na mě bude čekat vždy na domluvených místech. Právě řeším řidiče doprovodného auta, takže pokud máte zájem mi pomoct a trasu odřídit, neváhejte mě kontaktovat.
Děkuji všem, kteří mě opět touto cestou podpoříte! Budu zde postupně přidávat aktuální informace, fotky a videa, kde se zrovna nacházím. Až mě budou docházet síly a opouštět vůle, vaše komentáře mě pomůžou pokračovat dále. Přidání neznamená, že musíte jet, ale můžete :)
Jedu jen sám za sebe, takže se nejedná o žádnou komerční akci.
Pro více informací o mně, můžete navštívit stránky:
https://dvorak-stepan.off-limits.cz

Děkuji za zapůjčení kola Cyklo ČEZ týmu Tábor a zasílám bližší informace o mém plánovaném přejezdu Česka - Slovenska:

https://www.facebook.com/events/453225195169018

https://www.off-limits.cz/probehle-akce/2018-09-15-2018-09-23-cesko-slovensko-cyklistika/

-peh-

 


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Světový pohár Koksijde
neděle 25.11. 
13:50 ženy pp
21:40 muži záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, Uničov

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži

Tábor - ženy x muži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu

Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail