Česky English

Reprezentanti absolvovali před sezonou soustředění

Kandidáti cyklokrosové reprezentace mají za sebou první předsezónní soustředění. V tradičním místě v Bělé pod Bezdězem v hotelu Relax se sešli od pondělí do čtvrtka adepti kategorie juniorské a U23.

„Nominace se omladila, nechyběli ani tři loňští kadeti,“ uvedl reprezentační kouč Petr Dlask.

Program byl podobný jako na předchozích soustředěních. Rozcvička, snídaně, dopolední trénink, oběd, krátký odpočinek a znovu na kolo. Střídaly se klasické dvoufázové tréninky na silnici a v terénu se zaměřením na techniku, nechyběla ani nezbytná regenerace.

„Dvakrát jsme byli v terénu na Borku v Boleslavi. Zaměřili jsme se převážně na seskakování a naskakování, nacvakávání do pedálů, ale nezapomněli jsme ani na důležité starty,“ prozradil náplň tréninků reprezentační trenér Dlask a pokračoval: „Bylo znám, kdo už byl v terénu poprvé nebo vícekrát. Momentálně bude potřeba co nejdřív dostat do sebe rychlost a intenzitu.“

Už o víkendu začíná v Čechách cyklokrosová sezona. Prvním ze závodů se uskuteční v sobotu 15. září v Mladé Boleslavi. „Zde si můžou všichni závodníci porovnat svoji výkonnost, co a jak potřeba ještě zlepšit. Ale důležitější bude hlavně získat závodní rytmus a tempo,“ říká Dlask.

Za čtrnáct dní pak odstartuje seriál Toi Toi Cupu prvním závodem v Uničově. Kandidáty reprezentačního dresu čeká první zkouška na mezinárodní scéně v neděli 21. října, kdy se pojede třetí závod Světového poháru ve švýcarském Bernu.

-peh-, foto P. Dlask


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail