Česky English

Otvírák sezony přilákal do Mladé Boleslavi 140 cyklokrosařů

V sobotu 15. září se v Mladé Boleslavi uskutečnil první cyklokrosový závod Na Štěpánce. Pořadatelé z Ivar CS – Author teamu v čele s Václavem Ježkem postavili technickou trať na okraji lesoparku, která se závodníkům velmi líbila.

Na obnovenou premiéru otvíráku cyklokrosové sezony přijelo 140 závodníků od žáčků až po kategorii mužů. V slunečném dni vyrazily jako první na trať kadetky, mezi kterými zvítězila Kateřina Hladíková před Natálií Pleskačovou a Vandou Dlaskovou. Za nimi vystartovali mladší žáci, kde zvítězil Kryštof Bažant před Richardem Severinem a Robertem Mitášem. V kategorii starších žáků bojovali o první místo Filip Samec s Jakubem Elbadrim. Ten měl v předposledním kole defekt a z vítězství se tak radoval Filip, druhý dojel Daniel Rubeš a třetí Jakub Souček.

Od kadetů se začalo tempo závodu pěkně zrychlovat a krásný souboj předvedli Matyáš Fiala s Matějem Stránským, když v tomto pořadí projeli i cílem. Třetí skončil Pavel Jindřich. V juniorech se čelo závodu také několikrát měnilo a nakonec vybojoval první vítězství mezi juniory Jan Zatloukal, druhý dojel David Šulc a třetí Tomáš Ježek. V ženách se závod rozhodnul už v prvním kole, když odjela Kamila Janů, druhá byla Tereza Vaníčková a třetí Tereza Švihálková.

Nejtěsnější souboj předvedli muži, kde se ve vedení závodu střídal Martin Bína s Josefem Jelínkem. V pěkném souboji nakonec rozhodnul o vítězství v posledním kole Martin Bína, třetí dojel Jakub Schierl. Vložený závod masters vyhrál Ondřej Zelený před Františkem Novotným a Alešem Kombercem.

výsledky

Text a foto Josef Hladík


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail