Česky English

Středeční cyklokros na Beckově pořád táhne

Tradiční cyklokrosový závod proběhl ve středu 19. září v tréninkovém areálu týmu Sokol Veltěž, za účasti 128 závodníků osmi kategorií. Jelo se na doslova vyprahlé trati, za nebývale teplého počasí, kdy teploměr ukazoval téměř 30°C.

Už první start náborových kategorií ukázal, jak jsou před sezonou všichni závodníci nažhaveni. V kategorii chlapců do 10 let zvítězil o pouhých pět vteřin Jan Vajsejtl (Bikeclinic junior team) před Fandou Hladíkem (Ivar CS-Author team). Třetí místo vybojoval Michal Bradáč (Dukla Praha). Ve stejné věkové kategorii dívek zvítězila domácí Laura Svobodová (Adastra Sokol Veltěž) před Karolínou Frydrychovou (TJ Auto Škoda Mladá Boleslav).

Kategorii kadetek ovládla způsobem start-cíl Aneta Novotná (Adastra Sokol Veltěž), za ní si to o zbývající dvě medaile rozdala trojice závodnic. V závěru měla více sil Natálie Pleskačová (Expres CZ Scott team Kolín), bronz vybojovala Dagmar Hejhalová (Dukla Praha).

Nejpočetněji obsazenou kategorii žáků vyhrál Filip Samec (Ivar CS-Author team), v první polovině závodu mu zdatně na čele sekundoval Ondřej Novotný (Dukla Praha). Třetí místo ve spurtu pro sebe získal Václav Ježek (Ivar CS-Author team) před svým oddílovým kolegou.

I ve spojené kategorii kadetů a juniorů bylo na co koukat. Hned na začátku odjela vítězná dvojice závodníků, která si to rozdala o první místo. Ve skupině naháněčů bylo hned více závodníků, ale bronz mohl získat jen jeden. Konečné pořadí nakonec bylo: 1. místo Tomáš Ježek (Ivar CS-Author team), 2. místo Pavel Jindřich (TJ Stadion Louny), 3. místo Jiří Říha (TJ Auto Škoda Mladá Boleslav).

V kategorii žen a juniorek závod nakonec dospěl do spurtu dvou závodnic. Vyhrála Tereza Vaníčková (Ivar CS-Author team) před Vendulou Kuntovou (Ghost team). Pro třetí místo si bezpečně přijela Natálie Klímová (Ivar CS-Author team).

V mužích s velkým přehledem zvítězil Josef Jelínek (Mitas Sram Trek) před Davidem Jarým (TJ Auto Škoda Mladá Boleslav) a Martinem Řehákem (Expres CZ Scott team Kolín).

Ve veteránech na Beckově zvítězil s velkým náskokem tradiční účastník Jiří Chyba (Nutrend Specialized racing). Druhé místo bral Ivan Šípal (Alltraining) před Liborem Miškovským (CSC klub Český Brod).

výsledky

Text a foto Pavel Mišoň


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Hoogerheide
neděle 27.1.2019
19:20 ženy záznam
20:15 muži elite záznam

MS 2019 Bogense
sobota 2.2.
12:15 junioři záznam
12:55 muži U23 pp
15:00 ženy elite pp
neděle 3.2.
13:45 ženy U23 pp
14:50 muži elite pp

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2019 se koná v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail