Česky English

Toony Aerts pokořil ve Waterloo mistra světa, Kateřina Nash třetí!

Překvapivým vítězem úvodního závodu letošního ročníku Světového poháru v americkém Waterloo se stal Belgičan Toony Aerts, který porazil favorizovaného mistra světa a reprezentačního kolegu Wout van Aerta o čtyřiatřicet vteřin.

Na vedrem vyprahlé a rychlé trati stačilo malé zaváhání, na což doplatil krátce po startu Nizozemec Lars van der Haar. Ve třetím z devíti okruhů za to vzal současný mistr světa Wout van Aert a utvořila se sedmičlenná skupina favoritů, šesti Belgičany a Nizozemcem Corne van Kesselem.

V půlce závodu zbyl už na čele závodu jen kvartet Belgičanů – Toon Aerts, Daan Soete, Quinten Hermans a Wout van Aert. K rozhodujícímu okamžiku došlo krátce potom po kolizi Soeteho a Hermanse, když se na čele osamostatnili Aerts a van Aert. Aerts si vypracoval v sedmém kole nad mistrem světa drobný náskok a oba soupeři šlapali na doraz. Ten se v předposledním kole zvýšil na jedenáct vteřin a Toony Aerts upaloval za překvapivým vítězstvím. Třetí místo pro sebe vybojoval Laurens Sweeck a dovršil belgický triumf.

Jediný český zástupce se Michael Boroš se postupně prokousával dopředu. Ke konci závodu jezdil ve skupince bojující o osmé místo, nakonec si dojel pro skvělé desáté místo.

Výsledky muži: (48 startujících): 1. Toony Aerts, 2. Wout van Aert +0:34, 3. Laurens Sweeck +0:51, 4. Quinten Hermans +0:54, 5. Daan Soete (všichni Belgie) +0:55,… 10. Michael Boroš (Česko) +1:44.

Dvacáté vítězství Marianne Vos, skvělá Kateřina Nash bronzová

Lepší návrat do terénu si sedminásobná světová šampionka Marianne Vos nemohla přát. Ve Waterloo si připsala jubilejní dvacáté vítězství ve Světovém poháru. A v letošním ročníku si může připsat i další, protože se rozhodla absolvovat celou cyklokrosovou sezonu. Na stupně vítězů ji doprovodily stříbrná Ellen Noble a bronzová Kateřina Nash.

Už v úvodním kole se odpoutala od zbytku startovního pole dvojice Nizozemka Marianne Vos a domácí Američanka Ellen Noble, za nimi pak se ztrátou další duo Britka Evie Richards a naše Kateřina Nash. K nim se v polovině závodu ještě připojila Američanka Katherine Compton, jenže v pátém ze šesti okruhů ji vyřadily z boje o medaile technické problémy.

Dramatický souboj o prvenství, ale i o bronz vyvrcholil až v závěrečném okruhu. Z vítězství se radovala sedminásobná mistryně světa Marianne Vos, o čtyři vteřiny zaostala stříbrná Ellen Noble. Radost českým fanouškům udělala třetím místem nestárnoucí Kateřina Nash, která porazila Evie Richards o dvanáct vteřin. Úřadující mistryně světa Belgičanka Sanne Cant dojela až desátá.

Výsledky žen: (41 startujících): 1. Marianne Vos (Nizozemí), 2. Ellen Noble (USA) +0:04, 3. Kateřina Nash (Česko) +0:27, 4. Evie Richards (V. Británie) +0:39,…10. Sanne Cant (Belgie) +1:58.

Světový pohár pokračuje druhým závodem v sobotu 29. září v Iowě.


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail