Česky English

Auto Škoda Mladá Boleslav chce oprášit slávu

Cyklokrosový tým TJ Auto Škoda Mladá Boleslav chce navázat na dřívější úspěchy, které má oddíl s dlouholetou tradicí za sebou. Proto se v letošní sezoně přejmenoval z Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav a vrátil se k původnímu názvu TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

Cyklokrosový mazák a tehdejší vicemistr světa Petr Dlask je odchovancem TJ Auto Škoda, kam se teď vrátil v pozici trenéra. Ve spolupráci s předsedou oddílu matadorem Antonínem Ungermanem chtějí vypěstovat nové hvězdy světové cyklistiky.

Pro oddíl je prioritou cyklokros. K tomu je potřeba kvalitní letní příprava, silniční a MTB závody i tvrdý trénink. V těchto disciplínách jsme se letos na regionální i národní úrovni ukazovali na stupních nejvyšších. Kristýna Zemanová získala na letošním MČR horských kol v Peci pod Sněžkou třetí místo v kadetkách.

Náš tým je složen z dětí, které absolvují své závodní seriály, až po dospělé, kteří startují na nejvyšších českých závodech. Mezi zkušené členy týmu patří v kategorii mužů Elite David Jarý a Slovák Ondřej Glajza. Těsně před cyklokrosovou sezonou se stal novou posilou Jakub Říman, účastník letošního mistrovství světa v cyklokrosu ve Valkenburgu.

Pro nadcházející cyklokrosovou sezonu je pro nás prioritou jak český, tak i Světový pohár v cyklokrosu. Rozhodně máme ambice bojovat o nominaci na mistrovství Evropy i světa. „Věříme, že se naše dresy, na kterých je dominantou logo firmy Thl-Luna, budou ukazovat v popředí výsledkových listin. Chceme tak oprášit slávu oddílu TJ Auto Škoda Mladá Boleslav,“ doufá předseda oddílu Antonín Ungerman.

-TZ-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail