Česky English

Auto Škoda Mladá Boleslav chce oprášit slávu

Cyklokrosový tým TJ Auto Škoda Mladá Boleslav chce navázat na dřívější úspěchy, které má oddíl s dlouholetou tradicí za sebou. Proto se v letošní sezoně přejmenoval z Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav a vrátil se k původnímu názvu TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

Cyklokrosový mazák a tehdejší vicemistr světa Petr Dlask je odchovancem TJ Auto Škoda, kam se teď vrátil v pozici trenéra. Ve spolupráci s předsedou oddílu matadorem Antonínem Ungermanem chtějí vypěstovat nové hvězdy světové cyklistiky.

Pro oddíl je prioritou cyklokros. K tomu je potřeba kvalitní letní příprava, silniční a MTB závody i tvrdý trénink. V těchto disciplínách jsme se letos na regionální i národní úrovni ukazovali na stupních nejvyšších. Kristýna Zemanová získala na letošním MČR horských kol v Peci pod Sněžkou třetí místo v kadetkách.

Náš tým je složen z dětí, které absolvují své závodní seriály, až po dospělé, kteří startují na nejvyšších českých závodech. Mezi zkušené členy týmu patří v kategorii mužů Elite David Jarý a Slovák Ondřej Glajza. Těsně před cyklokrosovou sezonou se stal novou posilou Jakub Říman, účastník letošního mistrovství světa v cyklokrosu ve Valkenburgu.

Pro nadcházející cyklokrosovou sezonu je pro nás prioritou jak český, tak i Světový pohár v cyklokrosu. Rozhodně máme ambice bojovat o nominaci na mistrovství Evropy i světa. „Věříme, že se naše dresy, na kterých je dominantou logo firmy Thl-Luna, budou ukazovat v popředí výsledkových listin. Chceme tak oprášit slávu oddílu TJ Auto Škoda Mladá Boleslav,“ doufá předseda oddílu Antonín Ungerman.

-TZ-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Hoogerheide
neděle 27.1.2019
19:20 ženy záznam
20:15 muži elite záznam

MS 2019 Bogense
sobota 2.2.
12:15 junioři záznam
12:55 muži U23 pp
15:00 ženy elite pp
neděle 3.2.
13:45 ženy U23 pp
14:50 muži elite pp

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2019 se koná v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail