Česky English

Kooperativa Cyclocross team do třetí sezony

Do své třetí cyklokrosové sezony vstupuje Kooperativa Cyclocross team. Jeden z nejlepších, především v ženské části, na českých okruzích. Za dva uplynulé roky má za sebou celou řadu úspěchů. Vzpomeňme dvě vítězství v Českém TOI TOI Cupu Pavly Havlíkové, vítězství v poháru družstev žen, vítězství stejné závodnice ve Švýcarském poháru EKZ a samozřejmě mistrovské tituly mezi ženami Pavly Havlíkové. Start závodníků této stáje na mistrovství Evropy a světa vyplívá z vysoké výkonnosti závodnic.

Díky generálnímu partnerovi Kooperativa pojišťovna, a.s. a hlavnímu partnerovi Favorit Bicycles s.r.o. pod křídli KC Kooperativa Jablonec nad Nisou je tým na prahu nové cyklokrosové sezony v plné síle. Úkolem je bojovat o přední příčky na cyklokrosových závodech, ale také vychovávat mladé závodníky.

Proto od nové sezony ke stávajícím členkám týmu rozhodlo vedení rozšířit celek o juniorku Michaelu Navrkalovou, juniora Vojtěcha Březnu a kadeta Václava Veverku. Ti doplní dlouholetou oporu Pavlu Havlíkovou a mladé závodnice Elizabeth Ungermanovou a Terezu Švihálkovou.

Kooperativa Cyclocross team v sezoně 2018-2019 bude již tradičně jezdit na kolech českého výrobce Favorit, obouvat galusky Tufo, ráfky Spinollo, šlapací středy Gebhardt, vodítka Cabtech, komponenty Sram, vozit přilby, tretry a brýle Vittoria a oblékat závodní oblečení od tradiční firmy LAWI.

Závodníci a závodnice budou používat k občerstvení a doplňkové stravě produkty AMIX a sportovní kosmetiku Bina care. Tým je založen na českých kořenech, a proto propaguje a používá především produkty českých výrobců a značek.

Text -jc-, foto -jsb-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail