Česky English

Toon Aerts vyhrál i podruhé, Nash dojela sedmá

Světový pohár pokračoval poslední zářijovou sobotu druhým závodem v Iowě City. Z druhého vítězství na americké půdě se radoval Toon Aerts, když znovu porazil mistra světa Wout van Aert, který obsadil druhé místo.

Hodně členitá a místy bahnitá trať už víc připomínala cyklokros proti úvodnímu „kritériu“ ve Waterloo. Už po deseti minutách se vzdálili ostatním soupeřům dva nejlepší z prvního závodu – mistr světa Wout van Aert a vítězný Toon Aerts. Jejich náskok postupně narůstal, čímž zbytek startovního pole jel už jen o bronz. Vedoucí duo se vydala stíhat další dvojice - Quinten Hermans a Michael Vanthourenhout, která si vypracovala solidní náskok. V šestém z osmi okruhů využil Aerts drobného zaváhání van Aerta, což se ukázalo jako rozhodující okamžik závodu. V souboji o třetí místo uspěl Michael Vanthourenhout a nadvládu Belgičanů dovršil čtvrtý Quinten Hermans. Jediný český zástupce Michael Boroš si proti úvodnímu podniku ve Waterloo pohoršil o sedm míst a skončil sedmnáctý.

Výsledky muži: (47 startujících): 1. Toon Aerts, 2. Wout van Aert +0:52, 3. Michael Vanthourenhout +1:16, 4. Quinten Hermans (všichni Bel.) +1:32, 5. Corne van Kessel (Niz.) +2:06,…17. Michael Boroš (Česko) +4:28.

Američanka Keough vyhrála, Nash po stíhací jízdě sedmá

Na rozdíl od mužů vyrazily dámy do terénu za stálého deště. Už v úvodním kole se propracovala do čela závodu vítězka úvodního podniku Marianne Vos. Jenže na těžké trati se průběžné pořadí neustále měnilo a ve druhém okruhu jí vystřídala Američanka Kaitlin Keough. Brzy si vypracovala dostačující náskok a bezpečně se vzdálila svým pronásledovatelkám. Domácí jezdkyně svoje vedení s přehledem udržela a připsala si zasloužené vítězství. Dramatický byl souboj o zbývající dvě příčky na stupních vítězů až do posledních metrů. Nejvíce sil z tria adeptek na medaile měla nejmladší z nich Britka Evie Richards, která skončila druhá. Až v cílové rovince přespurtovala Marianne Vos reprezentační kolegyni Sophie de Boer a zajistila si bronz i průběžné vedení ve Světovém poháru.

Po nebývale vydařeném startu měla Kateřina Nash smůlu. Při nájezdu do nejnáročnějšího stoupání ji zezadu sestřelila Ellen Noble a česká reprezentantka se kvůli technickým problémům propadla do druhé poloviny startovného pole. Po průjezdu depem začala její skvělá stíhací jízda a postupně zdolávala jednu soupeřku za druhou. Nakonec z toho bylo solidní sedmé místo.

Výsledky žen: (42 startujících): 1. Kaitlin Keough (USA), 2. Evie Richards (V. Británie) +0:31, 3. Marianne Vos +0:37, 4. Sophie de Boer (obě Nizozemí) +0:40, 5. Sanne Cant (Belgie) +0:53,...7. Kateřina Nash (Česko) +1:18.


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail