Česky English

Novotná a Fiala zvítězili v Ostravě i podruhé

Toi Toi Cup pokračoval v sobotu druhým závodem v Ostravě. Na severu Moravy se zde bojovalo o body ve čtyřech mládežnických kategoriích.

Proti úvodnímu klání v Uničově počet startujících mírně prořídl. Zatímco v lesoparku pod Šibeníkem se na start postavilo 203 cyklokrosařů, v Ostravě jich bylo 178.

O vyrovnanosti českého poháru svědčí, že ve dvou ze čtyř kategorií se letos poprvé radovali další kandidáti na celkové prvenství. Stoprocentní úspěšnost si udrželi pouze Aneta Novotná (Adastra Sokol Veltěž) a kadet Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo team Tábor).

V nejpočetnější kategorii starších žáků (57 startujících) slavil dominanci oddíl Ivar CS – Author team, který měl v první pětce hned čtyři zástupce! První letošní triumf si připsal Václav Ježek, čímž se vyhoupl i do čela průběžného pořadí. Druhý dojel oddílový kolega Jakub Elbadri a třetí skončil Richard Kobr z Dukly Prahy. Vítěz z Uničova Filip Samec obsadil čtvrtou příčku a se stejným počtem bodů je průběžně druhý.   

V kategorii kadetek a starších žákyň (54 startujících) bylo pořadí na prvních dvou místech totožné jako v Uničově. Letos podruhé se radovala Aneta Novotná (Adastra Sokol Veltěž) před Kateřinou Hladíkovou (Ivar CS – Author team), první letošní pódium vybojovala Tereza Prošková (TJ Stadion Louny). Shodné je i průběžné pořadí po dvou závodech.

Kategorii kadetů (42 startujících) opět dominoval suverénní Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo team Tábor). Na bedně skončili zástupci Ivar CS – Author teamu – druhý byl Matěj Stránský a třetí Daniel Sporysch. V průběžném hodnocení vede Matyáš Fiala před překvapením sezony Pavlem Jindřichem (TJ Stadion Louny), který dojel v Ostravě čtvrtý, třetí je Daniel Sporysch a těsně za ním Matěj Stránský.

Obzvláště sledovanou kategorii juniorů (25 startujících) ovládlo při neúčasti Jakuba Ťoupalíka (startoval v Popradu v závodě kategorie C1) duo Ivar CS – Author teamu, když zvítězil Josef Hladík před oddílovým kolegou Tomášem Ježkem. Pro třetí místo si dojel Jakub Kučera z Expres CZ - Scott team Kolín. V průběžném pořadí vede Tomáš Ježek před Josefem Hladíkem, shodný počet bodů mají třetí Jakub Kučera a čtvrtý Karel Camrda (ČEZ Cyklo team Tábor).

Dalším závodem letošního seriálu Toi Toi Cup pokračuje první říjnovou sobotu v Hlinsku.

Text -peh-, foto -jsb-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail