Česky English

Zajímavosti a postřehy z Uničova

Přinášíme několik zajímavých postřehů z prvního závodu letošního ročníku Toi Toi Cupu v Uničově.

Nucená pauza

Smůlu měl Adam Doležal z ČEZ Cyklo team Tábor, který absolvoval v Uničově svoji premiéru ve společné kategorii mužů a U23 let. Po nepříjemném pádu si pořádně natloukl, a musel okamžitě vyhledat lékařské vyšetření. Diagnóza lékaře zjistila nejen zlomený nos, ale i roztržený ret a naražené zuby. Již cestou domů hrál obličej mladého cyklokrosaře všemi barvami, a tak si musí dát na několik dní od ježdění pokoj.

Dokonalý servis

Pro lepší informovanost diváků i jezdců se skvěle osvědčil nový systém průběžného pořadí jezdců na výsledkové tabuli v cíli. Četa rozhodčích ve spolupráci s hlavním ajťákem Standou Bambulou mladším ťukala do svých tabletů průběžné pořadí po průjezdu každým kolem všech kategorií. Sice někdy s menší prodlevou, ale všichni měli dokonalý servis o každém jezdci. I rozhodčí měli radost z nového přihlašovacího systému, který jim usnadnil práci. „Dneska jsem naťukal jenom čtyři opozdilce. Takže paráda,“ pochvaloval si Standa Bambula mladší.

Přímo z auta do přenosu

Dokonalý přehled o dění na trati měla komentátorská dvojice Tomáš Budka a Zdeněk Mlynář, která přímo z auta komentovala živě závod mužů do éteru. Auto s otevřenými dveřmi bylo umístěno na konci cílové rovinky těsně v zatáčce při nájezdu do terénu, tudíž všechny jezdce měli přímo na dlani.

Premiéra za mikrofonem

V Uničově došlo k pomyslné předání štafety. Robert Skála vystřídal za mikrofonem komentátorskou legendu Jindru Pulmana. Svoji cyklokrosovou premiéru okomentoval slovy: „Pro mě to zase taková novinka není. Většinou znám všechny závoďáky mužské a ženské kategorie. Horší už je to v mládežnických kategoriích. Ale věřím, že to brzy doženu,“ svěřil se.

Matyas by chtěl reprezentovat Česko

V kategorii kadetů se představil mladší bratr stříbrného medailisty letošního světového šampionátu Tomáše Kopeckého Matyas jezdící v barvách Acrog Balen BC. Na otázku, kterou zemi by chtěl reprezentovat, okamžitě odpověděl s úsměvem: „Samozřejmě, že Česko!“ Nejen na trati, ale i vizáží je věrnou kopií bratra Tomáše. Pokud by udržel svoji vysokou výkonnost, rýsuje se tak v českém cyklokrosu další bratrská dvojice. V současném kádru by tak Kopečtí doplnili sourozeneckou dvojici Ťoupalíků.

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail