Česky English

Zajímavosti a postřehy z Uničova

Přinášíme několik zajímavých postřehů z prvního závodu letošního ročníku Toi Toi Cupu v Uničově.

Nucená pauza

Smůlu měl Adam Doležal z ČEZ Cyklo team Tábor, který absolvoval v Uničově svoji premiéru ve společné kategorii mužů a U23 let. Po nepříjemném pádu si pořádně natloukl, a musel okamžitě vyhledat lékařské vyšetření. Diagnóza lékaře zjistila nejen zlomený nos, ale i roztržený ret a naražené zuby. Již cestou domů hrál obličej mladého cyklokrosaře všemi barvami, a tak si musí dát na několik dní od ježdění pokoj.

Dokonalý servis

Pro lepší informovanost diváků i jezdců se skvěle osvědčil nový systém průběžného pořadí jezdců na výsledkové tabuli v cíli. Četa rozhodčích ve spolupráci s hlavním ajťákem Standou Bambulou mladším ťukala do svých tabletů průběžné pořadí po průjezdu každým kolem všech kategorií. Sice někdy s menší prodlevou, ale všichni měli dokonalý servis o každém jezdci. I rozhodčí měli radost z nového přihlašovacího systému, který jim usnadnil práci. „Dneska jsem naťukal jenom čtyři opozdilce. Takže paráda,“ pochvaloval si Standa Bambula mladší.

Přímo z auta do přenosu

Dokonalý přehled o dění na trati měla komentátorská dvojice Tomáš Budka a Zdeněk Mlynář, která přímo z auta komentovala živě závod mužů do éteru. Auto s otevřenými dveřmi bylo umístěno na konci cílové rovinky těsně v zatáčce při nájezdu do terénu, tudíž všechny jezdce měli přímo na dlani.

Premiéra za mikrofonem

V Uničově došlo k pomyslné předání štafety. Robert Skála vystřídal za mikrofonem komentátorskou legendu Jindru Pulmana. Svoji cyklokrosovou premiéru okomentoval slovy: „Pro mě to zase taková novinka není. Většinou znám všechny závoďáky mužské a ženské kategorie. Horší už je to v mládežnických kategoriích. Ale věřím, že to brzy doženu,“ svěřil se.

Matyas by chtěl reprezentovat Česko

V kategorii kadetů se představil mladší bratr stříbrného medailisty letošního světového šampionátu Tomáše Kopeckého Matyas jezdící v barvách Acrog Balen BC. Na otázku, kterou zemi by chtěl reprezentovat, okamžitě odpověděl s úsměvem: „Samozřejmě, že Česko!“ Nejen na trati, ale i vizáží je věrnou kopií bratra Tomáše. Pokud by udržel svoji vysokou výkonnost, rýsuje se tak v českém cyklokrosu další bratrská dvojice. V současném kádru by tak Kopečtí doplnili sourozeneckou dvojici Ťoupalíků.

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Iowa City
Sobota 29.9.
21:30 muži elite
23:15 ženy elite

TOI TOI Cup Hlinsko
čtvrtek 11.10. 18:30 záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Uničov

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženy x muži

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail