Česky English

Světovým žebříčkům vévodí mistři světa

Světovým žebříčkům v kategoriích mužů a žen vévodí současní mistři světa Belgičané Wout van Aert a Sanne Cant, i nejlepší junior je Belgičan.

V aktuálním světovém žebříčku vystřídal mistr světa Wout van Aert (Belgie) na prvním místě Nizozemce Mathieu van der Poela. Nejlepším Čechem je na sedmnáctém místě Michael Boroš, třicátý je Tomáš Paprstka a o dvě místa za ním Jan Nesvadba. Největším skokanem je biker Jan Škarnitzl, který si díky devátému místu v Uničově polepšil o padesát míst a poskočil na 251. příčku.

V kategorii žen vede mistryně světa Belgičanka Sanne Cant před Američankou Katherine Compton. Z našich nejlepší je dvanáctá Kateřina Nash, šestnáctá Pavla Havlíková. Nejvíce si polepšila Jitka Čábelická, která si díky čtvrtému místu v Uničově polepšila o pětasedmdesát míst a je momentálně na 211. místě.

V žebříčku juniorů vede Belgičan Jelle Vermoote před Nizozemcem Pim Ronhaarem. Třetí je Jakub Ťoupalík, který po vítězství v Uničově lituje bodového půstu v Popradu. Pokud by na Slovensku skončil minimálně čtvrtý (nakonec zde obsadil první nebodované šesté místo), byl by v čele světového žebříčku. Prvoročák Jan Zatloukal je čtvrtý a Tomáš Ježek šestý.

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail