Česky English

Zajímavosti z Hlinska

O čem se po druhém závodě Toi Toi Cupu v Hlinsku mluví? Nejvíce o „Šimůnkově sjezdu“ a absenci Emila Hekeleho.

Neznámý fantom zavzpomínal na Šimůnka

Vzpomínáte na lednové mistrovství republiky roku 2017? Svoje naděje na dobrý výsledek zde ukončil Radomír Šimůnek v prudkém sjezdu hned v úvodu závodu. Byl to jeho poslední závod kariéry. Otřesený a pořádně potlučený musel na vyšetření do nemocnice.

Neznámý vtipálek si v sobotu zalaškoval přímo v dějišti druhého závodu Toi Toi Cupu. Na inkriminované místo postavil k plotu oblečenou figurýnu do českého národního dresu, s holinkami, svářečskými brýlemi a kšiltovkou. Nad ní visel nápis „ZDE SKONČIL…“ Možná tím chtěl neznámý fantom upozornit další cyklokrosové nadšence na nebezpečný úsek hlinské trati nebo chtěl pojmenovat v cyklokrosových dějinách památné místo „Šimůnkův sjezd“.

 

Emil Hekele dal přednost zahraničním startům před závodem v Hlinsku

Veterán startovního cyklokrosového pelotonu jednačtyřicetiletý Emil Hekele byl sice na druhý závod Toi Toi Cupu v Hlinsku řádně přihlášen, tam ale nakonec nedorazil. Přednost dal závodu kategorie C2 ve francouzském Lutterbach-Pfastattu.

„Mám tu čest být vybrán do základní sestavy pozvaných závodníků pro francouzský závod Mulhouse. Z toho důvodu se nezúčastním závodu Českého poháru v Hlinsku, kde jsem nedostal ani oficiální pozvání!!!,“ vysvětloval svým fanouškům na facebooku.

Přitom důvod byl trochu jiný. Ještě několik dní před závodem komunikoval s ředitelem závodu v Hlinsku s Leošem Chvojkou, jestli je možné se závodu zúčastnit za cenu, kterou dostávají zahraniční účastníci z Polska nebo Slovenska. Řeč je o startovném, které alespoň trochu pokryjí náklady na cestu. Čeští cyklokrosaři v závodech Českého poháru žádnou částku od pořadatelů nedostávají. Naopak prvních dvacet jezdců celkového pořadí má možnost si vydělat – od 1. místa 8000 Kč až do 20. místa 600 Kč.

Emil Hekele se nakonec rozhodl startovat ve francouzském Lutterbach-Pfastattu a absolvoval 950 km. Nakonec v závodě stejné kategorie C2 obsadil 23. místo. Ihned po dojetí vyrazil směr Raková (1150 km), kde se v neděli konal závod zařazený do kategorie C2. Na Slovensku si český reprezentant přilepšil. Za cenné vítězství si připsal 40 bodů do žebříčku UCI, ale i finanční částku.

Uvidíme, jestli i v dalších závodech dá Emil Hekele přednost startům v zahraničí nebo ho uvidíme na domácích tratích.

Text a foto -peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail