Česky English

Zajímavosti z Hlinska

O čem se po druhém závodě Toi Toi Cupu v Hlinsku mluví? Nejvíce o „Šimůnkově sjezdu“ a absenci Emila Hekeleho.

Neznámý fantom zavzpomínal na Šimůnka

Vzpomínáte na lednové mistrovství republiky roku 2017? Svoje naděje na dobrý výsledek zde ukončil Radomír Šimůnek v prudkém sjezdu hned v úvodu závodu. Byl to jeho poslední závod kariéry. Otřesený a pořádně potlučený musel na vyšetření do nemocnice.

Neznámý vtipálek si v sobotu zalaškoval přímo v dějišti druhého závodu Toi Toi Cupu. Na inkriminované místo postavil k plotu oblečenou figurýnu do českého národního dresu, s holinkami, svářečskými brýlemi a kšiltovkou. Nad ní visel nápis „ZDE SKONČIL…“ Možná tím chtěl neznámý fantom upozornit další cyklokrosové nadšence na nebezpečný úsek hlinské trati nebo chtěl pojmenovat v cyklokrosových dějinách památné místo „Šimůnkův sjezd“.

 

Emil Hekele dal přednost zahraničním startům před závodem v Hlinsku

Veterán startovního cyklokrosového pelotonu jednačtyřicetiletý Emil Hekele byl sice na druhý závod Toi Toi Cupu v Hlinsku řádně přihlášen, tam ale nakonec nedorazil. Přednost dal závodu kategorie C2 ve francouzském Lutterbach-Pfastattu.

„Mám tu čest být vybrán do základní sestavy pozvaných závodníků pro francouzský závod Mulhouse. Z toho důvodu se nezúčastním závodu Českého poháru v Hlinsku, kde jsem nedostal ani oficiální pozvání!!!,“ vysvětloval svým fanouškům na facebooku.

Přitom důvod byl trochu jiný. Ještě několik dní před závodem komunikoval s ředitelem závodu v Hlinsku s Leošem Chvojkou, jestli je možné se závodu zúčastnit za cenu, kterou dostávají zahraniční účastníci z Polska nebo Slovenska. Řeč je o startovném, které alespoň trochu pokryjí náklady na cestu. Čeští cyklokrosaři v závodech Českého poháru žádnou částku od pořadatelů nedostávají. Naopak prvních dvacet jezdců celkového pořadí má možnost si vydělat – od 1. místa 8000 Kč až do 20. místa 600 Kč.

Emil Hekele se nakonec rozhodl startovat ve francouzském Lutterbach-Pfastattu a absolvoval 950 km. Nakonec v závodě stejné kategorie C2 obsadil 23. místo. Ihned po dojetí vyrazil směr Raková (1150 km), kde se v neděli konal závod zařazený do kategorie C2. Na Slovensku si český reprezentant přilepšil. Za cenné vítězství si připsal 40 bodů do žebříčku UCI, ale i finanční částku.

Uvidíme, jestli i v dalších závodech dá Emil Hekele přednost startům v zahraničí nebo ho uvidíme na domácích tratích.

Text a foto -peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Namur
neděle 23.12.
15:20 muži pp
16:30 ženy záznam

SP Zolder
středa 26.12.
13:30 ženy pp
00:40 muži záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá Boleslav

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

15.12.2018 - Poslední den v roce od 10:00 se v Terezíně - Kavalír 2 koná již 57. ročník Silvestrovského cyklokrosu.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail