Česky English

V Jičíně proběhne v sobotu premiéra

Třetí závod 12. ročníku cyklokrosového Toi Toi Cupu hostí druhou řijnovou sobotu Jičín, pro který to bude premiéra.

Jičín hostí poprvé v historii závod „velkého“ Toi Toi Cupu, který je zařazen do kategorie C2. V minulosti se zde konaly závody kolem vrcholu Čeřovky už několikrát, ale pouze „malé“ pohárové klání pro mládežnické kategorie. „Je to pro nás velká výzva, že to letos bude ještě lepší, než dřív,“ přiznává ředitel závodu Petr Kordík. „Rozhodčí, trenéři i závodníci si to v minulosti u nás už pochvalovali. Takže věřím, že i cyklokrosové vedení bude s úrovní závodů spokojeno,“ dodává.

V Jičíně mají slušnou cyklistickou základnu, věnují se hlavně mládeži. „Máme tu oddíl s třiceti dětmi, které jezdí zatím biky. Ale od nového roku se chceme posunout ještě dál,“ přibližuje Petr Kordík další plány.

Zdejší trať je dlouhá 2700 metrů, ale prakticky na pětníku. Mezi nejvzdálenějšími místy je rozdíl pět set metrů. Na závodníky čekají technické pasáže na loukách, nenáročné stoupání na vrchol Čeřovku se čtyřicetimetrovým převýšením a dvě umělé překážky. „Stoupání je spíš do tahu, ale nic extrémního. Trať je z osmdesáti procent připravena, už se dá na ní trénovat. Bude rychlá, suchá a místy vyjetá. Ale prášit jako ve Hlinsku by se nemělo,“ popisuje ředitel závodu a pokračuje: „Velkou výhodou je, závodníky máte jako na dlani. Během jednoho okruhu je uvidíte pětkrát. Myslím, že se bude jezdit v početnějších skupinách a díky tomu to bude atraktivní a dramatická bitva až po posledních metrů.“

Proti předchozím dvoum letošním závodům proběhne v Jičíně klasický start, protože na nový startovací semafor nebude skrz cílovou zatáčku vidět. „Kvůli nájezdu do terénu to bylo jediné řešení, tak aby závod splňoval kritéria kategorie C2,“ vysvětlil Petr Kordík.

Pro závodníky a jejich doprovod je vyhrazeno obrovské parkoviště na louce před cílovou rovinkou. „Vejdou se všichni a můžou být bez obav, že by nezaparkovali. Každý by ale měl ve městě dbát dopravního značení, které ho k nám spolehlivě navede,“ upozorňuje ředitel závodu návštěvníky víkendových závodů.

V neděli se koná i Český pohár Masters s vloženými závody pro všechny ostatní kategorie.

Program sobotního dne:

9:45 hodin Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší)

11:10 hodin Kadeti

12:00 hodin Junioři

13:00 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

14:30 hodin Muži (Elite a U23)

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

SP Iowa City
Sobota 29.9.
21:30 muži elite
23:15 ženy elite

TOI TOI Cup Hlinsko
čtvrtek 11.10. 18:30 záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Uničov

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženy x muži

MS 2018 Valkenburg
juniořiženy U23 x ženy elitemuži U23muži elite

ME 2017 Tábor
juniořiženy U23muži U23ženy elitemuži elite

MČR 2018 Mladá Boleslav


Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail