Česky English

Pořadatelé připravili originální ceny pro medailisty ve Slaném

Poslední říjnový víkend pokračuje 12. ročník cyklokrosového Toi Toi Cupu dvěma závody. V sobotu se ve Slaném pojede závod zařazený do kategorie C1, o den později hostí Louny „malý“ Toi Toi Cup určený pro mládežnické kategorie.

Trať ve Slaném se jezdí na místním plochodrážním stadionu a v jeho okolí. Proti loňsku doznala jenom pár kosmetických změn. „Letos jsme přidali čtrnáct schodů, které budou jezdci zdolávat podél boku stadionu. Chybět nebudou ani dvě umělé překážky a pověstný sjezd za tribunou,“ popisuje ředitel závodu Karel Svoboda.

Letos poprvé snad zažijí závodníci „pravé cyklokrosové“ počasí. Od úterý v celé republice prší, takže by se nemělo už prášit, ani vyšší teploty nehrozí. „Ve Slaném už konečně zapršelo. Snad po půl roce. Ale moc nevěřím, že by pršelo až do soboty,“ přivítal Karel Svoboda dešťové přeháňky.

V závodě zařazeném do kategorie C1 měli původně startovat Němec Marcel Meisen a Nizozemec David Van der Poel. Nakonec ale do Slaného nepřijedou, musí plnit klubové povinnosti. Největšími hvězdami tak budou třicátý muž světového žebříčku Belgičan Jim Aernouts (Telenet-Fidea) a Adam Ťoupalík (Steylaerts – 777). Neměl by chybět ani tradiční účastník Polák Marek Konwa, lídr letošního Toi Toi Cupu Jan Nesvadba ani obhájce prvenství loňského ročníku Tomáš Paprstka.

Pro nejlepší připravili pořadatelé ze Slaného originální ceny pro medailisty z truhlářské dílny ředitele trati Františka Tichého. „Jsou to naše známé kadibudky, které všechny jezdce provází na každém závodu. Myslím, že se povedly,“ říká s úsměvem Karel Svoboda.

 

Program sobotního dne:

9:45 hodin Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší)

11:10 hodin Kadeti

12:00 hodin Junioři

13:00 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

14:25 hodin Muži (Elite a U23)

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail