Česky English

Jiří Fišer: Město Tábor už žije přípravami na mistrovství světa

V úterý 20. května se v Odpočinkové zóně Komora uskutečnil druhý díl seriálu silničních kritérií Táborské okruhy, který vyhrál Martin Bína. Přinášíme Vám z něj sestřih z produkce TV Moab.cz a rozhovor se starostou města Tábor. 

Nezdá se to, ale termín mistrovství světa se pomalu blíží.
Město Tábor už žije přípravami na mistrovství světa v cyklokrosu, které bude příští rok. Jedním z důkazů je začátek budování nového parkoviště. To má samozřejmě souvislost i se sídlištěm Nad Lužnicí. Je to komplexní stavba, která bude ještě propojena na parkovací plochu u řeky Lužnice. Vznikne tady zhruba 200 parkovacích míst.

Jak se jinak město připravuje na mistrovství světa?
My máme s pořádající Agenturou Cyklistika pravidelné schůzky, kde řešíme organizační věci tak, abychom uspěli v té každoroční konkurenci mistrovství světa, která se konají v těch největších cyklokrosových zemích, jako jsou Belgie, Nizozemí a další. Chceme obstát.

Byli jsme se letos v lednu podívat na mistrovství světa v Hoogerheide. To byl velký zážitek. Tam jde o jiné peníze. My to zase musíme dohnat tím českým entuziasmem a schopností improvizovat. Samozřejmě ale improvizovat se dá ve chvíli, kdy máte ten fundament, to znamená, kdy jste si jistí hlavně tím, že nic nezkazíte, a k tomu chceme dojít.(mbj)


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

4. TOI TOI Cup Slaný
pondělí 28. 10. 12:55 PP

Krátké šoty z BBV
tiskovka v Praze 24.9.
TOI TOI Cup Mladá Boleslav
TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Holé Vrchy
SP Bern

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2019
Ml. Boleslav, Hlinsko, Holé Vrchy

Světový pohár 2019/20
Iowa - mužiženy
Waterloo - ženymuži
Bern - ženymuži

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

ME 2017 v TábořeJednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail