Česky English

Potvrdí Belgičan Jim Aernouts ve Slaném roli největšího favorita?

Bývalý český reprezentant Radomír Šimůnek mladší představuje největšího favorita sobotního závodu ve Slaném, Belgičana Jim Aernoutse.

Radomír Šimůnek mladší ukončil po pádu v lednu 2017 v závodě mistrovství republiky v Hlinsku předčasně nejen nepovedenou sezonu, ale prakticky i svoji závodní kariéru. I když nikdy neřekl, že to byl jeho poslední závod.

Po narození syna na cyklokros však nezanevřel. Působí v cyklokrosových přenosech České televize v roli experta. Sleduje veškeré dění a nadále využívá své kontakty v Belgii, kde prožil převážnou část své kariéry.

Ve Slaném měli původně startovat Němec Marcel Meisen a Nizozemec David Van der Poel. Nakonec ale oba nepřijedou, musí plnit klubové povinnosti. Největšími hvězdami tak budou třicátý muž světového žebříčku Belgičan Jim Aernouts (Telenet-Fidea) a Adam Ťoupalík (Steylaerts – 777). Neměl by chybět ani tradiční účastník Polák Marek Konwa, lídr letošního Toi Toi Cupu Jan Nesvadba, ani obhájce prvenství loňského ročníku Tomáš Paprstka.

„Je to těžké. Kalendář závodů je doslova nabitý. Belgičanům už nevadí cestování jako dřív. Ale radši závodí doma,“ říká Radomír Šimůnek, který spolupracuje s organizátory domácích závodů a domlouvá zahraničním jezdcům startovné.

Třicetiletý Belgičan Jim Aernouts patří k největším favoritům. Startoval na všech třech letošních závodech Světového poháru. Ve Waterloo skončil osmý, v Iowě dojel patnáctý a v Bernu čtyřiadvacátý.

„Jim je poctivý závodník. Získal dokonce mistrovský titul v kategorii do třiadvaceti let. Dneska už má ve stáji Fidea roli mentora. Dokáže pravidelně jezdit v Belgii do první desítky. Proto patří společně Ťoupalíkem a Nesvadbou k hlavním favoritům závodu,“ prozradil na něj Radomír Šimůnek mladší, který si dneska ve Slaném vyzkoušel projet okruh. „Musím uznat, že to byla dřina. Po technické stránce bych na to měl. Jenže po fyzické určitě už ne,“ přiznává. Na návrat do terénu to zatím nevypadá. I když ho nevylučuje. „Konec kariéry jsem ještě oficiálně neohlásil. Ještě mám v plánu to zkusit,“ slibuje s úsměvem mistr republiky z roku 2016 v Kolíně.

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail