Česky English

Trenér Petr Dlask: „Pojede se neskutečně velký úprk“

Reprezentační trenér Petr Dlask popsal trať mistrovství Evropy v nizozemském Rosmalenu.

„Je to rychlá technická trať s velkými a záludnými písečnými pasážemi. Je dost otevřená, z poloviny háková. Podstatnou roli bude hrát i vítr. Pojede se neskutečně velký úprk,“ charakterizoval Petr Dlask první dojmy z rosmalenské trati. A komu by měla svědčit? „Hlavně rychlostním a technickým jezdcům,“ říká reprezentační kouč. K nejdůležitějším místům budou patřit především písečné úseky. Proto bude rozhodovat správné nahuštění. „Bude to loterie, odhadnout správnou volbu tlaku. Uvidíme, kdo to ideálně trefí,“ přemýšlí Dlask nahlas. Podhuštěné galusky budou výhodou v písku, naopak na zpevněné trati hrozí zvýšené riziko defektu.

Závodníci nesmí podcenit žádnou maličkost, rozhodovat budou detaily. „Bude důležité umět číst vývoj závodu a pohybovat se na jeho čele. Zárukou dobrého výsledku bude dobrý start a boj o každou pozici, ve kterém bude docházet na ostré lokty. Může rozhodnout sebemenší zaváhání v písku, každá ztráta se už nemusí dohnat,“ popsal reprezentační trenér další drobnosti.

Na závěr pak ještě dodal: „V kategorii Elite rozhodne výkonnost a ostré tempo. Kdo ho nebude schopen akceptovat, tak nemá šanci na úspěch.“

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Světový pohár Koksijde
neděle 25.11. 
13:50 ženy pp
21:40 muži záznam

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, Uničov

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži

Tábor - ženy x muži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu

Jednou větou

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

01.01.2018 - Bahnitý silvestrovský cyklokros svědčil nejlépe Bínovi

24.10.2017 - ME 2018 bylo přiděleno nizozemskému Rosmalenu a 2019 italskému Silvelle. Viz stránky UEC.

19.09.2017 - Řídící výbor UCI dnes v norském Bergenu rozhodl mimo jiné o přidělení cyklokrosového MS 2020 Švýcarsku - pojede se v Dübendorfu u Curychu. Připomínáme, že MS 2018 se koná v nizozemském Valkenburgu a MS 2019 v dánském Bogense.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail