Česky English

Trenér Petr Dlask: „Pojede se neskutečně velký úprk“

Reprezentační trenér Petr Dlask popsal trať mistrovství Evropy v nizozemském Rosmalenu.

„Je to rychlá technická trať s velkými a záludnými písečnými pasážemi. Je dost otevřená, z poloviny háková. Podstatnou roli bude hrát i vítr. Pojede se neskutečně velký úprk,“ charakterizoval Petr Dlask první dojmy z rosmalenské trati. A komu by měla svědčit? „Hlavně rychlostním a technickým jezdcům,“ říká reprezentační kouč. K nejdůležitějším místům budou patřit především písečné úseky. Proto bude rozhodovat správné nahuštění. „Bude to loterie, odhadnout správnou volbu tlaku. Uvidíme, kdo to ideálně trefí,“ přemýšlí Dlask nahlas. Podhuštěné galusky budou výhodou v písku, naopak na zpevněné trati hrozí zvýšené riziko defektu.

Závodníci nesmí podcenit žádnou maličkost, rozhodovat budou detaily. „Bude důležité umět číst vývoj závodu a pohybovat se na jeho čele. Zárukou dobrého výsledku bude dobrý start a boj o každou pozici, ve kterém bude docházet na ostré lokty. Může rozhodnout sebemenší zaváhání v písku, každá ztráta se už nemusí dohnat,“ popsal reprezentační trenér další drobnosti.

Na závěr pak ještě dodal: „V kategorii Elite rozhodne výkonnost a ostré tempo. Kdo ho nebude schopen akceptovat, tak nemá šanci na úspěch.“

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail