Česky English

Kateřina Nash: „V každém závodě chci uspět“

Jasně nejúspěšnější českou ženou na cyklokrosových tratích je Kateřina Nash a i ve svých čtyřiceti letech patří do absolutní světové špičky. V Evropě toho ale v současné sezoně moc neodzávodí, ale bude největší hvězdou pátého závodu Toi Toi Cupu, který se uskuteční na kolínské trati 10. listopadu.

Konec kariéry jste zatím odložila. Závodů ale nejezdíte tolik, jako v minulých letech. Jak máte nastavenou svoji další sportovní kariéru?

Závodím poměrně stejný počet závodů, ale trochu jiné než jen závody než podniky Světového poháru.

Vstup do cyklokrosové sezony se vám vydařil podle představ?

První závod SP byl super, ale ve druhém jsem měla defekt a jela dost zezadu. Teď jsem o víkendu začala zase s krosem, na který se nyní soustředím v příštích pár týdnech. Po prvních svěťácích v USA jsem ještě totiž závodila na horských kolech.

Kolik a jaké závody plánujete v krosu odjet?

Není jich tolik jako v minulých letech. Pojedu nyní v Kolíně a Světové poháry v Táboře a Koksijde. Zbytek sezony se ještě uvidí.

Budete startovat na Toi Toi Cupu v Kolíně. Co rozhodlo, že právě tento závod pojedete?

Zapadlo to do mého programu mojí návštěvy doma. Já moc velkých závodů poblíž nemám, a tak i v Americe jezdím většinou menší závody bez UCI statusu.

Znáte zdejší trať? A jak vidíte vaše šance?

Trať v Kolíně neznám, ale to není žádný problém.

Kromě závodění jste členkou komise sportovců při UCI. Jakou tam vyvíjíte činnost?

Jsem součástí tří komisí - sportovní, cyklokrosové a Board of directors. Není to denní práce, ale mezi schůzkami je pořád co dělat. V krosu se soustředíme na kros, sportovní komise má na starosti všechny sportovní disciplíny pod UCI a Board of director rozhoduje úplně všechno co UCI dělá - závody, solidarita, dopink, kalendář, nové disciplíny a atd.

V roce 2017 jste na MS vybojovala bronz, letos to nevyšlo podle představ. Toužíte ještě alespoň jednou vystoupit na MS na stupně vítězek?

Bylo by to fajn. Mistrovství republiky určitě ale nepojedu, závod na mistrovství světa asi ano. Budu v místě kvůli schůzkám, na které musím. Tak proč nestartovat když už tam budu. Na každém závodě chci uspět a dostat se na bednu. Budu se podle toho také připravovat, ale bohužel nemán v plánu letos v prosinci závodit v krosu, a tak pojedu leden z tréninku. Nicméně budu makat a připravím se, jak nejlépe to půjde.

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail