Česky English

David Kášek: „Bahno nehrozí. Maximálně to bude klouzat“

Dvojnásobný bronzový medailista mistrovství světa z roku 2000 a 2001 David Kášek je nedílnou součástí každého ze závodů zařazeného do seriálu Toi Toi Cup nebo i dalších významných závodů na českém území.

„Začínal jsem už před osmi lety. Na mistrovství světa v roce 2010 v Táboře jsem poprvé pomáhal stavět trať. V té době jsem sice ještě závodil, ale na světový šampionát jsem se nenominoval. Byl jsem v pozici chaperona, který měl za úkol odvést jezdce na doping,“ vzpomíná český reprezentant na své začátky v roli stavitele.

Jeho úkolem je vytýčit a postavit trať v Táboře, která měří 2950 metrů. To znamená postavit oboustranně 1800 metrů zábrany, vykolíkovat a obehnat oranžovou síťovinou. David Kášek jako velitel trati má k dispozici šestnáctičlennou četu z Tábora a čtyři osoby pod vedením brněnského Jaromíra Komoně (mimochodem také reprezentant, který se zúčastnil mistrovství světa v Táboře v roce 2001). „Parta z Brna se stará o technické pasáže jako depo nebo schody.

Já mám na starost dvě umělé překážky. Chci, aby jezdci slezli z kola, ale ti nejlepší budou překážky stejně skákat,“ tvrdí Kášek, který chce maximální výškou překážek čtyřiceti centimetrů jezdcům závod co nejvíc znepříjemnit.

S výstabou táborské trati se začalo už v neděli ráno, ale o den později se už hezky rýsovala. „Ve středu dopoledne by už měla být definitivně hotová,“ slibuje David Kášek.

Podklad trati je suchý, jen místy navlhlý. „I kdyby tady pršelo, tak tu nikdy bahno nehrozí. Maximálně to bude klouzat. Takže to budou zase pěkný fofry,“ říká dvojnásobný medailista mistrovství světa.

Text a foto -peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail