Česky English

Pozvánka do Tábora na Světový pohár

Představujeme osobnosti politického a sportovního, kteří by měli být mezi hosty Světového poháru v Táboře.

Bohdan Zronek ředitel divize jaderná energetika, člen představenstva ČEZ, a. s.

Vážení sportovci, organizátoři, fanoušci. Rychlost, obratnost, houževnatost a spousta adrenalinu. Tak většina z nás vnímá cyklokros, jeden ze sportů, který společnost ČEZ podporuje v Táboře dlouhodobě a systémově. Město Tábor se už ve světě tohoto sportu stalo pojmem a dělá České republice skvělé jméno. Právě proto se sem letos sjíždí cyklokrosařská špička a my se těšíme na skvělé výkony. Pro nás z ČEZ je ctí, že můžeme být při tom, a pomoci pořadatelům s přípravou jedné z největších sportovních událostí v Jižních Čechách. Pádných důvodů k tomu máme několik. Tím prvním, zřejmým, je fakt, že zde provozujeme jednu z našich nejvýkonnějších elektráren, tedy Jadernou elektrárnu Temelín. Tím druhým je podpora cyklistiky, která patří mezi nejpopulárnější sporty v České republice. A Češi – i díky Táboru – směle v cyklokrosu konkurují zahraničním soupeřům. Pevně věřím, že se energie, kterou do Světového poháru společně vkládáme, nám všem mnohonásobně vrátí. Všem závodníkům, organizátorům i fanouškům proto přeji co nejlepší výkony, úspěch našich barev a skvělé zážitky. Zkrátka, ať zvítězí ti nejlepší!

Mgr. Ivana Stráská hejtmanka Jihočeského kraje

Milí příznivci sportu, velice mě těší, že se role pořadatele jednoho z dílů letošního seriálu Světového poháru v cyklokrosu zhostí právě jihočeský Tábor. Město, ke kterému toto odvětví cyklistiky patří již stejně neodmyslitelně, jako lev třímající kalich na obecní vlajce či vodní nádrž Jordán. Světový pohár v cyklokrosu se k nám vrací po pěti letech a po loňském Mistrovství Evropy v této disciplíně se v Táboře můžeme opět těšit na další mezinárodní sportovní svátek. Zároveň to potvrzuje skutečnost, že se Česká republika řadí, co se cyklokrosu týče, mezi první čtyři státy světa. Pro město samotné i Jihočeský kraj se rovněž jedná o velké vyznamenání a ocenění organizátorů, kteří povýšili cyklokros na společenskou událost. Publiku bych proto ráda popřála co nejlepší zážitky, závodníkům, zejména těm našim, vynikající sportovní výsledky a pořadatelům děkuji za skvělou propagaci Jihočeského kraje na mezinárodním fóru.

Jiří Fišer bývalý starosta města Tábora

Přijměte prosím pozvání do Tábora. Do města známého svojí historií, zejména obdobím pozdního středověku, kdy nábožensky motivované husitské hnutí, vzešlé z takzvané české reformace zasáhlo do dějin celé střední Evropy. Je zde ale také Tábor současný, město živé a otevřené, atraktivní pro domácí i jeho hosty. Závod Světového poháru v cyklokrosu navazuje zejména na jeden evropský a tři světové šampionáty, které se zde v nedávných letech uskutečnily. Táborský sportovní areál je vystavěn cyklokrosu na míru, trať je odzkoušena právě i závody Světového poháru, je přehledná pro diváky a poskytuje vysoký komfort pro organizátory, závodní týmy i novináře. Kouzlo cyklokrosu je ukryto v jeho rozmanitosti. V nepředvídatelném počasí, v dramatických a rychlých změnách průběhu závodu, v kombinaci cyklistické i atletické vyspělosti. To vše vám nadcházející vrcholná cyklokrosová událost nabídne. Jsme rádi opět v roli hostitelů a jsem si jist, že zkušenosti, které jako pořadatelé máme, jsou spolu s vysokou mírou odpovědnosti i nadšení pro věc zárukou úspěšného průběhu akce. Přeji hezký zážitek v cyklokrosovém Táboře všem divákům, načasovanou formu sportovcům a vyjadřuji respekt a uznání jak UCI, tak všem pořadatelům a bezejmenným podporovatelům závodu. Všichni se moc těšíme.

 

Petr Balogh předseda organizačního výboru

Přijďte fandit našim cyklokrosařům, každý hlas pomůže!

Po úspěšném uspořádání mistrovství Evropy v cyklokrosu se Světový pohár po pěti letech opět vrací do Tábora pod názvem 2018-2019 Telenet UCI Cyclo-Cross World Cup. Jedná se o již devatenáctý závod Světového poháru na českém území, z toho čtrnáct se jich konalo přímo v Táboře. Cyklokros v České republice, podle mého mínění, opět nabírá druhý dech. Markantně se nám zvýšily počty startujících závodníků v Toi Toi Cupu 2018 a věřím, že se to postupně projeví i v úspěších české cyklokrosové reprezentace. Světový pohár v cyklokrosu v Táboře bude mít hned několik velkých lákadel. Tou největší bude bezesporu souboj dvou šampionů v kategorii muži Elite - Mathieu Van der Poela a Wout Van Aerta. Z českých závodníků se můžeme těšit na mistra České republiky Michaela Boroše, vedoucího jezdce Toi Toi Cupu Jana Nesvadbu, loňského vítěze Toi Toi Cup Tomáše Paprstku a na Adama Ťoupalíka, který ve velmi úspěšném působení v kategori U23 letos přestoupil do kategorie Elite. V kategorii žen máme velmi příjemnou zprávu pro fanoušky českého cyklokrosu – Světového poháru se zúčastní Kateřina Nash! Dalším želízkem v ohni bude Pavla Havlíková. V kategorii mužů do 23 let se diváci mohou těšit na start juniorského vícemistra světa Tomáše Kopeckého, nebo na Josefa Jelínka. Největší radost lze očekávat v juniorské kategorii, kde se sešel velmi silný ročník. Což bylo vidět na Světovém poháru ve švýcarském Bernu, kde ještě v posledním kole byli čtyři čeští reprezentanti v první desítce. Myslím, že jména jako Jakub Ťoupalík, Tomáš Ježek, Jan Zatloukal, David Šulc nám přinesou hodně radosti v budoucích letech. Závod Světového poháru se koná na státní svátek 17. listopadu a pevně věřím, že si všichni milovníci našeho krásného sport nenechají tuto událost ujít. Jste všichni srdečně zváni!


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail