Česky English

Reprezentační trenér Petr Dlask věří v bednu

Reprezentační trenér Petr Dlask odpovídal na otázky před Světovým pohárem v Táboře.

 

Na který závod se v Táboře osobně nejvíce těšíte?

Těším se na všechny závody, ale nejvíc mě zajímají čeští reprezentanti. V každé kategorii by měli hrát prim. V Bernu jsme se namlsali pódiovým umístěním v juniorech, kde Tomáš Ježek zvládnul fantasticky závěr závodu. Nejen on, ale i ostatní kluci se budít chtít před domácími fanoušky ukázat a dostat se na bednu. Pikantní bude návrat Katky Nash, která vynechala závod SP v Bernu. V souboji generací se určitě bude chtít poprat o jednu z pódiových příček, hlavně s triem Holaďanek Vos, Worst a Del Carmen Alvarado. Samozřejmě v kategorii mužů Elite dojde ke krásnému souboji Mathieu Van der Poela a mistra světa Wout Van Aerta. Táborská trať by měla více vyhovovat Holanďanovi, který tu získal první titul světového i evropského šampiona.

Počítáte s výhodou domácího prostředí? Komu by měla trať nejvíce vyhovovat?

Táborská trať je typicky česká, spíš do tahu. Vyrostlo na ní a odzávodilo pár generací, které tu získaly spoustu úspěchů. Dost bude záležet na počasí.

Domácí týmy mohou postavit v každé kategorii dva týmy. Využijete tuto možnost?

V kategorii juniorů a U23 chlapců a dívek chceme dát šanci všem a postavit dva šestičlenné týmy. Tak, aby si všichni poměřili síly s kvalitní konkurencí. Ale definitivně se rozhodne až podle momentální výkonnosti.

Kolik očekáváte od vašich svěřenců medailových umístění?

Věřím tomu, že získáme alespoň jednu bednu. V Bernu nám junioři ukázali, že jsou schopni konkurovat nejlepším. V jednu chvíli jezdili čtyři v první desítce. Navíc domácí fanoušci budou pro ně nesmírnou motivací a poženou je dopředu.

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

4. TOI TOI Cup Slaný
pondělí 28. 10. 12:55 PP

Krátké šoty z BBV
tiskovka v Praze 24.9.
TOI TOI Cup Mladá Boleslav
TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Holé Vrchy
SP Bern

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

TOI TOI Cup 2019
Ml. Boleslav, Hlinsko, Holé Vrchy

Světový pohár 2019/20
Iowa - mužiženy
Waterloo - ženymuži
Bern - ženymuži

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

ME 2017 v TábořeJednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail