Česky English

Tomáš Kopecký: „Atmosféra v Táboře je neskutečná“

Představujeme opory české cyklokrosové reprezentace.

Tomáš Kopecký

Jak jste spokojen s přípravou na cyklokrosovou sezonu? Změnil jste něco proti loňsku?

S přípravou jsem spokojen. Na jaře jsem kvůli maturitě trénoval a závodil na silnici o něco méně, než jsem chtěl. Ale dohnal jsem to v létě, kdy jsem se zúčastnil kvalitních etapových závodů, včetně velmi těžké Valromey Tour ve Francii. V letní přípravě jsem se letos také o něco více soustředil na intenzitu, na běhání, a i s tréninkem na cyklokrosovém kole jsem začal dříve než obvykle. V srpnu jsem s týmem absoloval náročné horské soustředění v Alsasku. První závody naznačují, že ta příprava byla dobrá.

Jaké jsou vaše letošní cíle?

Jezdím prvním rokem v kategorii U23. Startovat budu většinou zezadu, přesto bych se v závodech této kategorie rád stabilně pohyboval okolo první desítky. V průběhu sezony se mi i doufám někdy podaří dostat do první pětky nebo na bednu. Objedu také celý seriál závodů Superprestige. Tam budu startovat v kategorii elite. Tyto závody beru jako velkou školu. Moc se na to těším, ale realisticky bude asi úspěch, když je za účasti kompletní elitní špičky dokončím bez ztráty kola.

V Táboře se pojede závod Světového poháru. Berete ho jako každý jiný závod nebo pro vás znamená něco speciálního?

Tábor pro mě bude vždy speciální závod. Loni na ME jsem tam získal v juniorech stříbrnou medaili. Atmosféra jakou tam fanoušci vytvořili a podpora, které se mě v průběhu závodu dostalo, byla neskutečná. Doufám, že k něčemu podobnému dojde i letos při závode SP.

Jaké byste si přál podmínky v Táboře a s jakým umístěním budete spokojen?

Táborská trať je náročná a spravedlivá za každých podmínek. Mně osobně by vyhovovalo, kdyby byla trochu podmáčená, klouzavá. V každém případě bych byl velmi spokojen s výsledkem do první desítky.

-peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail