Česky English

Startovní listina SP v Táboře je nabitá světovými esy

Na Světový pohár v Táboře je předběžně přihlášeno 217 startujících z dvaceti zemí. Ve startovní listině nechybí tři mistři světa a tři mistři Evropy.

Startovní listina se defitivně uzavře v pátek v podvečer, před poradou týmových manažerů.

Nejpočetnější výpravou jsou Belgičané s jednačtyřiceti startujícími, našich reprezentantů by mělo nastoupit čtyřicet. K cyklokrosovým „trpaslíkům“ naopak patří Estonsko a Lotyšsko.

K nejsledovanějším kategoriím budou patřit zádody žen i mužů Elite.

Kategorie můžů je nabitá současnými světovými esy. Prim bude hrát hlavně 19 reprezentantů Belgie a osm Holanďanů, představí se i šest Čechů. Obzvláště sledovaný bude souboj suverénního Mathieu Van der Poela s mistrem světa Wout van Aertem a lídrem Světového poháru Toon Aertsem.

V kategorii žen bude mít nejpočetnější zastoupení česká reprezentace v počtu deseti, pak startuje devět Holanďanek, osm Belgičanek, sedm Britek a šest Američanek. Při neúčasti vedoucí jezdkyně Světového poháru Marianne Vos, bude boj o stupně vítězů otevřenější a vyrovnanější. Nahradit by ji měla především její krajanka a čerstvá mistryně Evropy Annemarie Worst, o bednu by měly bojovat Američanky, nebo mistryně světa Sanne Cant, česká reprezentace bude spoléhat především na Kateřinu Nash.

V kategorii U23 dojde zřejmě k další bitvě mezi mistrem světa Belgičanem Eli Iserbytem a Britem Thomasem Pidcockem, v závětří bude čekat Francouz Antonie Benoist. Našimi nadějemi budou Josef Jelínek a Tomáš Kopecký.

Velké očekávání by chtěli naplnit čeští junioři – trio Jakub Ťoupalík, Tomáš Ježek a Jan Zatloukal. Při neúčasti Švýcarů a Francouzů by měli patřit k nejlepším Belgičani, Holanďani, Britové a Američani.

-peh-


< Zpět

Jednou větou

06.11.2019 - V propozicích na závody 17.11. v Lounech došlo ke změnám. Jelikož ČP Masters se letos neuskuteční, samostatné závody Masters kategorií se neuskuteční. Všichni účastníci ale mohou využít nabídky a startovat ve veřejných závodech žen a juniorek, či veřejném závodě můžu.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail