Česky English

Adam Ťoupalík: „V Táboře mám podporu přímo na trati“

Představujeme opory české cyklokrosové reprezentace.

Adam Ťoupalík

Jak jste spokojen s přípravou na cyklokrosovou sezonu? Změnil jste něco proti loňsku?

Příprava na cyklokros nebyla nějak speciální. Po letošní úspěšné sezoně na silnici jsem se rozhodl pro start na MS v Innsbrucku a to znamenalo začít krosovou sezonu o měsíc déle a s tím i tréninky s cyklokrosem spojené. První závod jsem absolvoval čtrnáct dní po světovém šampionátu v holandském Gietenu.
Jaké jsou vaše letošní cíle?

S přestupem do vyšší kategorie muži Elite je hlavní cíl se pohybovat pravidelně do patnáctého místa na velkých závodech. A cíle jsou především ME, MČR a MS.

V Táboře se pojede závod Světového poháru. Berete ho jako každý jiný závod nebo pro vás znamená něco speciálního?

Tábor je pro mě domácí závod, takže to nese určitá specifika. Poslední roky se mi nikdy doma nepodařil závod tak, jak bych chtěl, ale věřím, že se to zlomí a navážu na úspěch z juniorů. Přijde fandit skoro celá rodina, kamarádi a to je velká motivace se ukázat. Většinu závodu mám v zahraničí a v Táboře mám podporu přímo na trati. A to je vždy super pocit.

Jaké byste si přál podmínky v Táboře a s jakým umístěním budete spokojen?

Podmínky jsou pak v závodě pro všechny stejné. Počasí neporučíme, ale kdyby vydrželo sluníčko, bylo by to super. Chtěl bych se umístit do top 10 a myslím, že je to reálné.

-peh-


< Zpět

Jednou větou

06.11.2019 - V propozicích na závody 17.11. v Lounech došlo ke změnám. Jelikož ČP Masters se letos neuskuteční, samostatné závody Masters kategorií se neuskuteční. Všichni účastníci ale mohou využít nabídky a startovat ve veřejných závodech žen a juniorek, či veřejném závodě můžu.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail