Česky English

Komentátor R. Skála: „Okruh není vůbec jednoduchý“

Komentátor Toi Toi Cupů Robert Skála si na vlastní kůži vyzkoušel trať Světového poháru v Táboře.

Ve čtvrtek v pravé poledne se proháněl na trati Světového poháru v Táboře komentátor Toi Toi Cupů Robert Skála. Na vlastní kůži si vyzkoušel její nástrahy a úskalí. „Chci se vžít do pocitů závodníků a potřeboval jsem hlavně vědět, o čem budu v sobotu mluvit,“ vysvětlil Robert Skála svoji návštěvu v areálu Komora.

„Okruh jsem znal zatím jen teoreticky. A musím uznat, že okruh není vůbec jednoduchý,“ přiznal Skála jeho náročnost. „Rozdělil bych ho dvou částí. První část do překážek je technická, když se střídá brzda, zatáčky, rozjezdy, výjezdy a sjezdy. Druhá část je už hodně do tahu, kde bude rozhovat síla a rychlost. Takže kompletní okruh závodníky stoprocentně prověří.“

Robert Skála není na kole žádný začátečník, na trasách v okolí Tábora je často nepřehlédnutelný. „Letos mám najeto tři a půl tisíce kilometrů. Není to sice nic moc, ale nedával jsem najíždění kilometrů tolik času. Od půlky září jsem měl jen dva víkendy volné,“ přiznal.

A na závěr vyslal do éteru zdravici. „Z pozice spíkra bych chtěl pozvat všechny fanoušky cyklokrosu do Tábora, protože si myslím, že bude na co koukat.  Společně s Tomášem Jílkem a Tomášem Budkou uděláme maximum, aby se tady divákům líbilo a odcházeli s nezapomenutelnými zážitky,“ rozloučil se.

-peh-


< Zpět

Jednou větou

06.11.2019 - V propozicích na závody 17.11. v Lounech došlo ke změnám. Jelikož ČP Masters se letos neuskuteční, samostatné závody Masters kategorií se neuskuteční. Všichni účastníci ale mohou využít nabídky a startovat ve veřejných závodech žen a juniorek, či veřejném závodě můžu.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail