Česky English

Trenér P. Dlask si v Táboře pochvaloval výsledky i úžasnou atmosféru

Cyklokrosový svátek v podobě Světového poháru v Táboře je za námi. Jaký byl z hlediska vystoupení českých reprezentantů, zhodnotil trenér Petr Dlask.

Čeští reprezentanti sice vyšli medailově naprázdno, ale vybojovali šest umístění v první desítce. Mezi ženami skončila devátá Pavla Havlíková, těsně za ní dojela desátá Kateřina Nash. Nejlepšího výsledku dosáhli skvělí junioři, když hned čtyři skončili v top desítce. Čtvrtý byl Jakub Ťoupalík, sedmý Jan Zatloukal, osmý Pavel Bittner a devátý Tomáš Ježek. V kategorii U23 obsadil Josef Jelínek dvanácté místo, mezi muži bojoval Michael Boroš dlouho o první desítku, ale nakonec dojel patnáctý. Už od úvodního závodu panovala v areálu Komora skvělá atmosféra díky úžasnému táborskému publiku.

„Je potěšující, že se podnik Světového poháru vrátil do Tábora. Byly to super závody! Ať už od skvělé atmosféry, až po dobré výsledky,“ pochvaloval si čtvrtý závod Světového poháru reprezentační kouč Petr Dlask.

A jak si vedli čeští reprezentanti? K nejúspěšnějším patřili jednoznačně junioři. „Čtyři skončili v desítce, a ještě pátý Šulc byl třináctý. To už tady dlouho nebylo. A hned tři jsou prvoročáci. Úžasný výkon předvedl nejen Ťoupalík, kterému o kousek utekla bedna, ale i ostatní. Dokázali dokonale využít domácího prostředí.“ všiml si Dlask.

Na SP v Bernu už byl na bedně třetí Tomáš Ježek, blízko k medaili měl už dvakrát Jakub Ťoupalík. „Je to jen otázka času, získávají zkušenosti. Věřím, že tam podiového umístění brzy padne,“ doufá reprezentační trenér.

Další pozitvní zprávou je letošní výkonnostní posun třiadvacítkářů. Jelínek dojel v Bernu osmnáctý, dvanáctý v Táboře. Prvoročák a juniorský vicemistr světa Kopecký má smůlu. Nemá zatím žádný bod, proto do každého ze závodů startuje až z poslední řady. „Kluci se odlepili až od samotného dna. Ještě před dvěma roky jsme neměli nikoho do první třicítky. Teď máme čtyři do dvacítky. Takže jsme na lepší cestě,“ vidí Dlask zlepšení jedců do 23 let.

Mezi ženami se Havlíková s Nash celý závod pohybovaly v první desítce, nakonec z toho bylo deváté a desáté místo. Nebýt zaváhání Nash, mohla pomýšlet i výše. „Krásný závod odjela Czeczinkarová. Celkový dojem ale pokazila až v samotném závěru. Chtěla to mít už rychle za sebou a pět set metrů před cílem upadla. Tím se z druhého místa mezi třiadvacítkařami propadla na čtvrté,“ litoval Dlask. Jana ale opět dokázala, že má v kategorii žen do 23 let vělké šance bojovat na světovém šampionátu o cenné kovy.

V závodě mužů byla vidět i česká jednička Michael Boroš. Alespoň do tří čtvrtin závodu, kdy bojoval ve druhé skupině o umístění v první desítce. „Škoda Boryho. Začal skvěle, ale postupně mu trošku došly síly. Ťoupalíkovi to taky chutnalo do poloviny závodu, kdy se pohyboval na dvacátém místě. Pak vypadl ze skupiny a postupně začal ztrácet. Nesvadba s Paprstkou zajeli maximum, na co v současné době mají,“ zhodnotil Dlask vystoupení mužů.

Samotnou kapitulou byla elektrizující atmosféra. Tu vytvořilo sedm tisícovek fanoušků z celých Čech, kteří si nenechali ujít kvalitní sportovní zážitek se spoustou cyklokrosových es. „Jsem hrozně rád, že fanoušci dorazili v hojném počtu. Všechny naše reprezentanty mohutně povzbuzovali a hnali dopředu. Pro závodníky to byla skvělá motivace do dalších závodů,“ poděkoval na závěr český trenér všem divákům.

-peh-


< Zpět

Jednou větou

06.11.2019 - V propozicích na závody 17.11. v Lounech došlo ke změnám. Jelikož ČP Masters se letos neuskuteční, samostatné závody Masters kategorií se neuskuteční. Všichni účastníci ale mohou využít nabídky a startovat ve veřejných závodech žen a juniorek, či veřejném závodě můžu.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail