Česky English

Dvaadvacítka nových a stávajících rozhodčích se školila

Z podnětu komise cyklokrosu proběhlo ve dnech 24. až 25. listopadu na Českém svazu cyklistiky v Praze školení a přezkoušení národních rozhodčích pro cyklokros.

Školení bylo určeno nejen pro stávající národní rozhodčí, ale také pro nové kandidáty na tuto kvalifikaci, kteří dříve působili jako závodníci cyklokrosu nebo se aktivně podílejí na organizaci cyklokrosových závodů.

Akce se zúčastnilo celkem 22 národních rozhodčích a adeptů pro tuto kvalifikaci, kteří absolvovali pod vedením školitelů Jiřího Šťastného a Miroslava Janouta přednášky a diskuse na téma aspekty funkce rozhodčího, organizace závodů v cyklokrosu, národní a mezinárodní pravidla pro závody v cyklokrosu včetně rozboru detailních činností rozhodčích cyklokrosu a reálných situací při závodech.

Nedílnou součástí byly také písemné testy, po jejichž vyhodnocení a případném praktickém ověření v terénu bude úspěšným kandidátům udělena příslušná kvalifikace rozhodčího cyklokrosu.

Účastníky přišel osobně pozdravit a podpořit prezident ČSC Petr Marek. Jako host byl přítomen sekretář Svazu cyklistiky Pardubického kraje. Poděkování za výbornou organizaci školení patří Petrovi Baloghovi, předsedovi komise cyklokrosu ČSC, Svatoplukovi Henkemu a Aleně Pavelkové ze sekretariátu ČSC.

-mj-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail