Česky English

Štybar se představí čtyřikrát v terénu

Silničář Zdeněk Štybar si naplánoval čtyři starty ve své oblíbené disciplíně - cyklokrosu. Trojnásobný světový šampion se představí 26. prosince na Světovém poháru v Heusden-Zolderu, poté v Loenhoutu, Diegemu a v novoročním závodě v Baalu.

„Moc se těším na návrat ke krásné disciplíně, kterou tak miluji. Budou to těžké a prestižní závody, snad budu mít formu a bude to zábava," uvedl Štybar na webu Quick-Step Floors. „Je to také velká příležitost potkat se s českými kolegy a pomoci mladým jezdcům," dodal třiařicetiletý cyklista.

Cyklokrosu pro něj budou součástí přípravy na silničářskou sezonu, kterou Štybar zahájí lednovým soustředěním ve španělském Calpe.

„Pro samotný cyklokros i fanoušky to bude velké zpestření. Přejme si, aby se v terénu objevil víckrát a pozvedl prestiž českého cyklokrosu,“ okomentoval Štybarův návrat reprezentační trenér Petr Dlask.

A co lze od trojnásobného mistra světa očekávat? Každopádně spoustu fanoušků, kteří kvůli němu na závody v Belgii dorazí. Štyby bude ovšem startovat s handicapem, do každého ze závodů nastoupí až z poslední řady. Ale Štyby si určitě poradí. Je totiž natolik zkušený, že dokáže atakovat přední příčky. Tak jak u něj bývá zvykem, představí se v top formě a předem nic nevzdává.

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail