Česky English

Jabkenice slaví letos malé jubileum

Jedenáctý závod letošního ročníku Toi Toi Cupu se koná v sobotu v Jabkenicích. Ředitel závodu Radek Beneš připravil nejen obvykle vymazlenou trať, ale i tradičně originální ceny.

Závody malého Toi Toi Cupu mládežnických kategorií mají v Jabkenicích svou jedenáctou zastávku, kategorie Elite žen a mužů pojedou svůj šestý závod. Víkendové závody slaví malé jubileum, konají se zde již po desáté, z toho potřetí jsou zařazeny do velkého Toi Toi Cupu. „K této příležitosti byl stvořen dvacet metrů vysoký totem, tak nazývám plastiku s pěti koly v barvách duhy přidělaných na kůlu,“ prozradil ředitel závodu Radek „Beny“ Beneš.

Na 2 650 metrů dlouhé trati nebudou chybět tradiční záludnosti. „Trať má pár nových úseků do tahu. Ubral jsem několik smyček, abychom šly trochu s dobou. Klasika v podobě klád samozřejmě zůstává, letos se na převodníky závodníků těší dvě třicet dvojky,“ popsal Beny novinky. „A samozřejmě nechybí ani obvyklý jabkenický povrch - sračky naší kačky. Jabkeničtí hasiči budou opět v pohotovosti,“ dodal.  
Na vítěze čekají tradičně originální ceny z dílny ředitele závodu. Ty jsou mezi cyklokrosaři nesmírně cennou a prestižní záležitostí. „Stvořil jsem speciální edici trofejí, pro každou kategorii barevně odlišenou.
Každý vítěz obdrží mimo jiné i pamětní triko a čepičku v podobě jablíčka, které pro nás vyrobil dlouholetý partner firma Lawi,“ motivuje Beny předem všechny závodníky.

Účastníky závodů čeká typické podzimní počasí. Teplota se má pohybovat kolem 7 stupňů Celsia, povrch bude podmáčený a blátivý. Proto bude třeba dbát organizačních pokynů pořadatelů. „Letos je velký přetlak camperů. Proto prosím a žádám, aby jejich majitelé parkovali pokud možno na zpevněných plochách. V centru obce u Coopu nebo u bývalé restaurace U Obory. Travnaté plochy budou pro těžké campery asi dost podmáčené! Prosím též, abyste nevstupovali na hrací plochu fotbalového hřiště, kde se po letošním suchu musela zasít nová tráva a také ani na kynologické cvičiště mimo vyhrazený průchod,“ žádá ředitel závodu všechny návštěvníky.

V areálu TJ Sokol Jabkenice nebude chybět občerstvení, v budově kabin a v buňce u dětského hřiště.


Program závodů:
9:45 hodin KADETKY (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin ŽÁCI STARŠÍ (společně žáci starší + žáci mladší)

11:10 hodin KADETI

12:00 hodin JUNIOŘI

13:00 hodin ŽENY (ženy Elite + ženy do 23 let)

14:30 hodin MUŽI (Elite a U23 )

-peh-, foto Beny

 


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail