Česky English

V Třebíči se jelo letos poprvé na sněhu

První prosincovou sobotu se do Třebíče vrátil cyklokros, uskutečnil se zde desátý závod letošního ročníku Toi Toi Cupu.

S první letošní sněhovou nadílkou a s tratí se přijelo seznámit již v pátek velké množství závodníků. Trať byla situovaná do zámeckého parku a podzámecké nivy, vedla i kolem Baziliky svatého Prokopa, památky zapsané v seznamu Unesco. Povrch byl díky napadnutému sněhu umrzlý a rychlý, navíc ztížil těžký výjezd a zajímavý technický sjezd právě kolem Baziliky, který přinesl velké množství pádů.

Jako první se na trať vydali kadetky. Zvítězila Kateřina Hladíková z Ivar CS Author teamu, s malým odstupem dojela druhá Aneta Novotná z Adastry Sokolu Veltěž a na stupních vítězů je doplnila Kristýna Zemanová z TJ AŠ Ml. Boleslav. Závod starších žáků zcela opanovali jezdci Ivar CS Author teamu, na stupních vítězů se seřadili v pořadí Filip Samec, Václav Ježek, Adam Bernát.

I následující kategorii kadetů ovládl jezdec Ivar CS Author Teamu Matěj Stránský a to zcela přesvědčivým způsobem. Na druhém místě s mankem 23 vteřin dojel Matyáš Fiala z ČEZ Cyklo Tábor a na třetím místě dorazil Pavel Jindřich z TJ Stadion Louny.

V kategorii juniorů potvrdil roli favorita Jakub Ťoupalík z Cycling Academy Tábor, druhý byl Jakub Kučera z Expres CZ Scott teamu Kolín a se třetím místem se po technických problémech musel spokojit Karel Camrda ČEZ Cyklo Tábor.

V nepohárových vložených kategoriích zvítězili mezi ženami Tereza Švihálková z KC Kooperativa Jablonec n.N., mezi muži Elite Šimon Vaníček ČEZ Cyklo Tábor, mezi muži Masters byl nejrychlejší Petr Doležal z Authentic Bike Třebíč.

Text a foto Milan Tuna


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

ZÁZNAMY ZÁVODŮ NA WEBU ČT SPORT:

MS 2019 Bogense
juniořimuži U23ženy eliteženy U23muži elite

TOI TOI Cup 2018
Kolín, Slaný, Jičín, Hlinsko, UničovJabkeniceMladá BoleslavHolé Vrchy

Světový pohár 2018/19
Waterloo - ženymuži
Iowa City - ženymuži
Bern - ženy x muži
Tábor - ženy x muži
Koksijde - ženymuži
Namur - ženymuži
Zolder - ženy x muži
Pontchateau - ženymuži 
Hoogerheide - ženymuži

ME 2018 v Rosmalenu
ženy x muži

ME 2017 v Táboře

MS 2018 ve Valkenburgu


Jednou větou

09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.

06.08.2018 - Výhled rozvoje cyklokrosu v příštích letech - článek na Idnes.cz

24.10.2017 - ME 2019 se jede v italském Silvelle. Viz stránky UEC.

Počasí

Předpověď počasí

close
detail