Aktuality

Belgičany opět zaskočil van der Haar, vyhrál i v Táboře

Belgičtí cyklokrosaři podruhé za sebou nevyhráli velký závod. Před týdnem je na mistrovství Evropy zdolal Lars van der Haar z Nizozemí a stejný jezdec kraloval i dnes v šestém dílu seriálu Světového poháru v Táboře. Mezi ženami k překvapení nedošlo: Nizozemky obsadily kompletně stupně vítězek a nejvýše z nich stála Lucinda Brandová. Z našich reprezentantů byl nejlepší Michael Boroš na 18. místě mezi ženami dojela Kristýna Zemanová dvacátá.

Kategorii U23 ovládli Nizozemci

Nizozemec Mees Hendrikx vypálil rybník svým reprezentačním kolegům a připsal si své první vítězství ve Světovém poháru. Druhé místo nakonec vybojoval mistr Evropy Ryan Kamp a pro třetí místo si přijel Brit Cameron Mason.

Hladíková zajela životní závod

Juniorka Kateřina Hladíková ještě v předposledním kole závodu Světového poháru útočila na třetí místo. V závěrečném spurtu ale nakonec podlehla Italce Federice Venturelliové a skončila na nepopulárním čtvrtém místě. Životní výsledek nebrala jako zklamání z bramborové medaile, ale naopak jako nesmírný úspěch. V cíli přijímala první gratulace, mezi nimi i v dlouhém objetí od nesmírně šťastné maminky.

Bojovnici Hladíkové uniklo těsně třetí místo

Jen těsně unikly stupně vítězek v závodu juniorek v podniku Světového poháru v Táboře české reprezentace Kateřině Hladíkové. O třetí místo přišla až v závěrečném spurtu s Italkou Federicou Venturelliovou. Vítězkou se stala Zoe Backstedová  z Birtánie. Závod juniorů vyhrál David Haverdings z Nizozemí, nejlepší z našich jezdců byl Václav Ježek, ale cílem projel až na 16. místě.

Beat Wabel: „Trať se mi v Táboře líbí, už se těším na závody!“

Bývalý švýcarský profesionální cyklokrosař a biker Beat Wabel, dnes technický delegát mezinárodní cyklistické unie UCI, je k vidění na většině světových pohárů na horských kolech i v cyklokrose. Jakožto bývalý profesionál uplatňuje své zkušenosti a kontroluje bezpečnost tratí, ale zajištuje a kontroluje například i přístup fotografů a novinářů podél trati a v cílové rovince. Během odpoledních tréninků na trati světového poháru jsme s ním prohodili pár slov.

Česká želízka pro Světový pohár

V Táboře se představí 34 českých reprezentantů v pěti kategoriích. Češi jako pořadatelská země může totiž postavit do závodu Světového poháru i B tým. Dokáží naši cyklokrosaři vybojovat alespoň jedno umístění na stupních vítězů?

Táborský okruh plný světových hvězd

Cyklistika, lépe řečeno cyklokros, je téměř doslova cítit v areálu Komora, kde se již zítra pojede šestý díl seriálu Světového poháru. Při dnešním oficiálním tréninku o 14:00 do 16:00 byl okruh doslova nabitý. Byla na něm téměř většina z 251 přihlášených závodnic a závodníků, kteří v neděli od ranních hodin budou bojovat o body do pořadí seriálu.

Představení favoritů SP v Táboře

Představíme vám největší favority závodů Světového poháru v Táboře v kategoriích muži a ženy Elite.

Světový pohár: jasný obrázek – kralují Nizozemky a Belgičané

Současný ročník Světového poháru v cyklokrosu má za sebou pět závodů a ty jasně ukázaly jaké je ve světovém krosovém terénu rozložení sil. Kralují ženy Nizozemí a v mužích zase Belgičané. V průběžném hodnocení seriálu mají mezi první dvanáctkou Belgičané devět jezdců, které doplňuje trio Nizozemců, v elitní desítce žen je osmička Nizozemek a spolu s nimi jen Maďarska Blanka Kata Vasová a Clara Honsingerová z USA. A nelze uvažovat, že by se to v průběhu sezony nějak výrazně změnilo. Tak to prostě je.

Trať pro SP je postavena, přípravy vrcholí

Ruch v areálu Komora vrcholí. Do startu šestého dílu Světového poháru zbývají již jen hodiny a organizátoři pracují naplno. "Trať již máme hotovou, ale práce je stále před námi dost," hlásí šéf organizačního výboru Petr Balogh z Agentury cyklistika.