Aktuality

Zemanová vybojovala na MS sedmé místo

Zatím nejlepší český výsledek na letošním světovém cyklokrosovém šampionátu v americkém Fayetteville vybojovala v kategorii žen do 23 let česká šampionka Kristýna Zemanová, když skončila na sedmém místě. Závodu dominovaly Nizozemky, které v pořadí Puck Pietersová, Shirin van Anrooijová a Fem van Empelová obsadily kompletně stupně vítězek.

Nash se rozloučila třináctým místem, osmý titul pro Vosovou

Loučení s cyklokrosovou kariérou přineslo Kateřině Nash na světovém šampionátu v americkém Fayetteville výborné třinácté místo. Již osmý titul vybojovala Nizozemka Marianne Vosová, když ten sedmý získala před osmi lety. Druhá skončila její krajanka a obhájkyně zlata Lucinda Brandová a pro bronz si senzačně dojela Silvia Persicová z Itálie a po stříbru Evy Lechnerová z roku 2014 získala pro svoji zem teprve druhou medaili. "Kateřina zajela krásný závod. Umístění na 13. místě je pro mě až nečekaně dobré. Přijela velmi dobře připravená. Jela asi třetí závod v sezoně, nyní několik měsíců nezávodila a je to super výsledek," řekl reprezentační trenér Petr Klouček.

Juniorky nepotvrdily ambice, nejlepší Kopecky desátá

Rozhodně více, jak desáté místo Julie Kopecky, očekávali naši příznivci v úvodním závodu 73. světového šampionátu v americkém Fayettevillev závodě juniorek. Naopak Britka Zoe Backstedtová potvrdila roli největší favoritky a stala se teprve druhou světovou šampionkou v této věkové kategorii.

Závod štafet pro Itálii, český kvartet šestý

Úvodní závod 73. mistrovství světa v cyklokrosu v americkém Fayetteville, kterým byl závod štafet, vyšel nejlépe italské čtveřici Samuele Leone, Silvia Persicová, Lucia Bramatiová, Davide Toneatti, která vyhrála o sedm vteřin před kvartetem USA I a třetí skončila Belgie, jež zaostala o 16 vteřin. České kvarteto ve složení Matyáš Fiala, Michael Boroš, Kristýna Zemanová, Kateřina Nash obsadilo šesté místo.

Složení české štafety je jasné

Až dnes se čeští jezdci dostali ´legálně´ na trať, na níž se o víkendu bude ve Fayetteville bojoval o světové medaile. Ještě ve středu byla pro jezdce uzavřená i když některým se třeba jeden okruh, než je pořadatelé vykázali, podařilo objet. Reprezentační trenér Petr Klouček také dnes po poradě se svými asistenty rozhodl o složení šestice, která se v pátek postaví na start premiérového závodu štafet.

Na MS se premiérově pojede závod štafet

Horská kola již svůj závod štafet na mistrovství světa mají dlouho. V americkém Fayetteville tuto atraktivní disciplínu zažijí poprvé i cyklokrosaři. Závod šestičlenných sestav šampionát odstartuje v pátek 28. ledna, start závodu je v 19:30.

Česká výprava je na místě ve Fayetteville

Bez komplikací dorazila česká cyklokrosová výprava do dějiště světového šampionátu v americkém Fayetteville. Celkem na cestě strávila výpravy přes pětadvacet hodin a dnes dopoledne se závodníci pod dohledem fyzioterapeutky Zuzany Malé protáhli a v odpoledních hodinách vyrazili poprvé na kolo.

Reprezentace již míří na MS do Fayetteville

Čeští reprezentanti ještě po skončení závěrečného závodu Světového poháru přespali nedaleko Hoogerheide a dnes již vyrazili na dlouhou cestu do zámoří, kde se v americkém Fayetteville uskuteční letošní mistrovství světa.

Posledními vítězi cyklokrosového SP Vosová a Iserbyt

Závěrečné závody seriálu Světového cyklokrosového poháru, které pro mnohé byly generálkou před světovým šampionátem, který se uskuteční příští víkend v arkansaském Fayetteville,vyhráli Nizozemka Marianne Vosová a Belgičan Eli Iserbyt. Ten se také stal suverénním vítězem celého seriálu, mezi ženami to samé platí v případě Nizozemky Lucindy Brandové. Nejlepší z našich dnes v nizozemském Hoogerheide byla Kristýna Zemanová, která dojela na dvacáté pozici, Michael Boroš nebodoval a skončil devětadvacátý.

Junior Ježek v Hamme dojel osmý

Trojice českých juniorů, která poletí do USA na mistrovství světa, nebude startovat v neděli v Hoogerheide v Nizozemí v závěrečném závodu seriálu Světového poháru, a tak si generálku před šampionátem dala na závodu X2O Trofee Hamme - Flandriencross v Belgii. Nejlepší z nich Václav Ježek dojel na osmém místě.

| 1 << 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 >> 160 |

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail