Aktuality

Juniorským šampionem Jakub Kuba

Poprvé v současné sezoně našel na domácích tratích Václav Ježek (Brilon Racing Team MB) přemožitele. V tom nejdůležitějším závodu sezony, na domácím šampionátu v Mladé Boleslavi jej dnes porazil Jakub Kuba (Dukla Praha) a raduje se z mistrovského titulu. Nejlepší dvojici doplnil na stupních vítězů další jezdec Dukly Praha Ondřej Novotný, obhájce zlata František Hojka z Expres CZ - TUFO Team Kolín skončil čtvrtý.

Tituly obhajují Zemanová a Boroš

Kristýna Zemanová (Brilon Raning Team MB) a Michael Boroš (Elkov Kasper) jsou největšími favority 72. cyklokrosového mistrovství České republiky. Ten se pojede v neděli 15. ledna v Mladé Boleslavi. Město automobilů hostí český šampionát již po třinácté, ten první se zde jel již v roce 1962. Letošní novinkou je to, že kromě elitních kategorií budou o medaile bojovat i kategorie juniorské, které měly své mistrovství v minulosti v prosinci.

Mistrovství republiky potřinácté v Mladé Boleslavi

Cyklistický oddíl TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, z.s. zve všechny fanouška a příznivce na dvaasedmdesáté mistrovství republiky v cyklokrosu. Na různých místech se v městě automobilů konalo nejvíce československých a českých šampionátů v historii tohoto sportu. Poprvé se šampionát uskutečnil v Mladé Boleslavi již v roce 1962, letos se pojede, tak jako v celé Evropě, v neděli 15. ledna.

Světový šampionát 2024 v Táboře má svoji hymnu a web

Za rok a 22 dní začne v Táboře světový cyklokrosový šampionát. Na jihu Čech se o světové medaile bude bojovat již počtvrté ve dnech 2. - 4. února 2024. Pořadatelé šampionátu dnes spustili nový web (www.mstabor2024.cz), prodej vstupenek a představili hymnu, kterou nazpíval v češtině a angličtině starosta města Tábora Štěpán Pavlík. To vše se novináři dozvěděli dnes v rámci tiskové konference věnované domácímu šampionátu, který se pojede v neděli 15. ledna v Mladé Boleslavi.

V Mladé Boleslavi si krosaři rozdělí mistrovské medaile

Vrcholem domácí cyklokrosové sezony je tradičně mistrovství republiky a to letošní se pojede jako 72 v pořadí v Mladé Boleslavi. Ve městě cyklokrosu se o medaile jelo v minulosti nejčastěji, v letošním roce se šampionát uskuteční v neděli 15. ledna na tradičním okruhu v lesoparku Štěpánka.

V Zonhovenu kralovali van Anrooijová a van Aert

Před blížícím se mistrovstvím světa, ve dvanáctém závodě Světového poháru v belgickém Zonhovenu, opět potvrdili svoji cyklokrosovou nadvládu nad ostatními soupeři Wout van Aert z Belgie a Nizozemec Mathieu van der Poel. Po bezchybném výkonu vyhrál prvně jmenovaný, M. van der Poel skončil stříbrný. Nejlepší z našich jezdců byl šestnáctý Michael Boroš. Závod žen opanovala Shirin van Anrooijová z Nizozemí, Kristýna Zemanová dojela na posledním bodovaném, tedy 25. místě.

Hanáková skončila v Zonhovenu osmá, Ježek dvanáctý

Osmé místo juniorky Elišky Hanákové je nejlepším výsledkem mladých českých jezdců v dalším dílu seriálu Světového poháru, který se dnes jede v belgickém Zonhovenu. Na specifické trati s mnoha písčitými pasážemi potvrdila roli favoritky mezi juniorkami třetím triumfem ve třetím závodu Nizozemka Lauren Molengraafová, v závodu juniorů byl nejlepší Léo Bixiaux  z Francie, který má na svém kontě dvě vítězství a jedno druhé místo.

V Zonhovenu pojede čtyřiadvacet Čechů

Čtrnáctidílný seriál Světového poháru spěje rychle ke svému závěru. V neděli 8. prosince se pojede o body v belgickém Zonhovenu již dvanáctý díl, ale teprve potřetí (dosud jen v říjnu v Táboře a a Maasmechelenu) budou startovat i mládežnické kategorie, tedy juniorky, junioři a muži U23. A vzhledem k blížícímu se světovému šampionátu to pro ně bude velice důležité srovnání, a tak je jasné, že na okruhu se představí většina českých adeptů pro účast na MS v nizozemském Hoogerheide.

Boroš dojel v Baalu před Štybarem

Souboj dvojice českých jezdců Michaela Boroše a Zdenka Štybara při Trofee Baal - GP Sven Nys, podniku seriálu X2O, vyzněl o něco lépe pro českého úřadujícího šampiona Boroše. Ten dojel na 15. místě, Štybar skončil o čtyři příčky za ním. Vyhrál Belgičan Eli Iserbyt před svým krajanem Michaelem Vanthourenhoutem, třetí dojel Thomas Pidcock z Británie.

Ježkova série třetích míst pokračuje

Třetí závod za sebou skončil náš junior Václav Ježek na třetím místě. V závodu první kategorie Azencross v belgickém Loenhoutu  jej dokázali porazit pouze Nizozemci Senna Reminja a Keile Solen, Ježek na vítěze ztratil 19 vteřin, Jakub Kuba dojel na skvělém pátém místě.

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 >> 161 |

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail