Aktuality

Bude trojnásobná světová šampionka příště pověrčivá?

Sanne Cant získala svůj třetí titul mistryně světa. Možná i menší zásluhou Kateřiny Nash.

Zlatý hattrick pro Sanne Cant!

Belgičanka Sanne Cant vybojovala třetí titul v řadě, když dokázala porazit favorizované Nizozemky.

Viděl jsem, že obhájce Iserbyt taky umírá, vyprávěl skvělý Kopecký

Druhý závod světového šampionátu cyklokrosařů, muže do 23 let, vyhrál Thomas Pidcock z Velké Británie. Tomáš Kopecký – který tu loni vyhrál světový pohár mezi juniory a na mistrovství světa ve Valkenburgu bral stříbro – protnul cílovou čáru na přístavní kolonádě čtvrtý. Ještě v pátém kole na druhém místě hodně zneklidňoval i obhájce titulu Eliho Iserbyta, ten nakonec získal stříbro.

Pidcock dominoval, fantastický Kopecký čtvrtý

Vítěz Světového poháru Brit Thomas Pidcock přidal v kategorii jezdců U23 premiérový titul, a po zisku mistra světa mezi juniory celkově už druhý.

Juniorský titul obhájil Brit Ben Tulett

Brit Ben Tulett dokázal obhájit titul mistra světa z Valkenburgu.

Hoši v Dánsku na českém medu

Lahodný nektar v podobě květového pastovaného medu dostali čeští cyklokrosaři v předvečer mistrovství světa. Poslal jim ho včelař Luboš Šimon z Okrouhlé u Nového Boru, tedy z lesů Lužických hor, kudy vedly etapy legendární Bohemie.

Jana Czeczinkarová: „Bude to moje poslední šance“

Jana Czeczinkarová má už dvě bronzové medaile z vrcholných cyklokrosových akcí. Obě získala na mistrovství Evropy v kategorii U23. V české výpravě na mistrovství světa v Bogense patří k největším kandidátkám na zisk medaile. „Myslím, že želízek máme víc. Ale díky tomu, že startuji v kategorii U23, tak mám větší šanci,“ přiznává.

Jan Zatloukal: „Bedna je hratelná“

Medailovým želízkem na světovém šampionátu v dánském Bogense je junior Jan Zatloukal.

Strategie hladového Boroše? Nadoraz!

Ačkoliv mají čeští cyklokrosaři poprvé s sebou na mistrovství světa kuchaře, zůstávají hladoví po úspěchu. A protože bydlí v malebném dánském městečku Bogense v bungalovech na golfovém hřišti Hanse Christiana Andersena, mohou ve víkendových bitvách na břehu Severního moře napsat pěknou pohádku. Třeba český šampion a jednička Michael Boroš.

Trenér Dlask bude s medailí nadmíru spokojen

Příjemným překvapením by pro fanoušky byla jakákoli medaile pro výpravu českých cyklokrosařů na mistrovství světa v dánském Bogense. Trenér Petr Dlask ale věří, že není nedosažitelná a pomýšlet na ni během nadcházejícího víkendu může při souhře okolností více jeho svěřenců. Hlavními želízky jsou junior Jan Zatloukal, v kategorii závodnic do 23 let pak Jana Czeczinkarová. Na startu bude i Kateřina Nash, držitelka dvou světových bronzů z MS 2011 a 2017.