Aktuality

TOI TOI Cup ovládli Vaníček a Douděrová

Poslední závod letošního cyklokrosového TOI TOI Cupu v Rýmařově měnil pořadí v celkovém hodnocení seriálu jak v elitní kategorii mužů, tak žen. Oba dosud vedoucí jezdci Adam Ťoupalík (Elkov Kasper) a Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team MB) dnes na startu chyběli. Ťoupalík je již se svým týmem na soustředění ve Španělsku před nastávající silniční sezonou a Zemanovou na start nepustila viroza. Oba tak o celkový triumf v seriálu přišli. Mezi muži se na první místo dostal Šimon Vaníček (ČEZ cyklo team Tábor), když mu k tomu stačilo dnešní čtvrté místo. Dokonce až desátá pozice posunula na celkové vítězství juniorku Kateřinu Douděrovou (Jaroslav Kulhavy Cycling Team).

Bahnivá krosová sezona, servis Kärcher jede naplno

Cyklokros, to je jízda na kole v terénu. Někdy na suchých okruzích, v posledních letech ojediněle na sněhu, ale hlavně na blátě. A ta letošní je na bahno velmi výživná, ale to k tomu odvětví patří. A jízda na kole obalené bahnem je pro závodníky mnohem náročnější. Kolo je těžší a především mnohem častěji dochází k technickým problémům, prostě zabahněná přehazovačka rozhodně nefunguje tak dobře jako čistá.

Dva závodní dny TOI TOI Cupu v Rýmařově

Dva závodní dny čeká o víkendu českou cyklokrosaře v Rýmařově. Potřetí se zde uskuteční velký TOI TOI Cup s letos navíc i mistrovství republiky mládežnických kategorií. Nejprve v sobotu 10. prosince se pojede sedmý závod (mezinárodní závod UCI C2) pro kategorie muži, ženy a junioři a tím tento seriál vyvrcholí. A v neděli 11. prosince zakončí svoji domácí sezonu mládežnické kategorie devátým „malým“ TOI TOI Cupem a především budou žáci, žákyně, kadeti a kadetky bojovat o mistrovské tituly.

Při SP v Antverpách na body dosáhli Hladíková, Kopecky a Boroš

Osmé dějství cyklokrosového Světového poháru dnes přivítaly belgické Antverpy a poprvé se spolu na start postavilo kompletní velké trio Tom Pidcock z Británie, Mathieu van der Poel z Nizozemí a domácí Wout van Aerts. A nejvíce radosti měl van der Poel, který jasně vyhrál a vybojoval jubilejní třicáté vítězství v závodech SP. Na pohárové body pro nejlepší pětadvacítku dnes dosáhla trojice českých jezdců - Michael Boroš obsadil 22. místo. Kateřina Hladíková skončila třiadvacátá a hned za ní projela cílem osmnáctiletá Julia Kopecky, vítězství mezi ženami vybojovala Fem van Empelové z Nizozemí.

Junior Ježek třetí na Superprestige v Boomu

Třetí místo vybojoval nejlepší český junior Václav Ježek v dalším dílu seriálu Superprestige, který se jel v belgickém Boomu. Dobře si vedla mezi ženami i osmnáctiletá Julie Kopecky, která dojela na šestnácté pozici. Závod mužů, který byl předehrou nedělního podniku SP v Antverpách ovládl Brit Tom Pidcock, mezi ženami byla nejlepší Nizozemka Aniek van Alphenová, juniory vyhrál její krajan Guus van der Eijden.

Po Fialovi další premiérové výhry: V Kolíně vítězí Vaníček a Dlasková

Dvě nová jména mezi vítězi závodů seriálu TOI TOI Cupu přinesl osmý závod, který se dnes jel na trati v Kolíně. Na nejvyšší stupeň se premiérově postavila Vanda Dlasková z celku Auto Škoda Mladá Boleslav a také Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor). Při absenci juniorského suveréna Václava Ježka se totéž podařilo Jakubu Kubovi z Dukly Praha.

V Kolíně se pojede již poosmnácté

Již osmý závod TOI TOI Cupu přivítá v sobotu 3. prosince tradiční pořadatel v Kolíně. "Budeme mít plnoletost, pojed se u nás již poosmnácté," prozradil za organizátory z Z&S Apache Team ředitel závodu Jan Slavíček. Centrem mezinárodního závodu kategorie UCI C2 pro kategorie Muži Elite+U23, ŽENY ELITE a junioři a národní závody pro kategorie žáci, žákyně, kadeti, kadetky bude Atletický stadion Mirka Tučka

Junior Jakub Kuba vyhrál v polském Gościęcinu

Jedno vítězství a tři čtvrtá místa vybojovali čeští krosaři na závodu druhé kategorie Bryksy Cross Gościęcin v Polsku. Z vítězství se radoval Jakub Kuba, čtvrtí skončili mezi muži Daniel Mayer, v ženském závodě Tereza Vaníčková a ještě junior Pavel Šumpík.

Junior Ježek pokračuje ve své neporazitelnosti

Nejlepší český junior Václav Ježek z celku Brilon Racing team MB pokračuje ve své vítězné sérii na českých okruzích v rámci TOI TOI Cupu. Sedmý závod série pro mládež se jel v Čáslavi jako Grand Prix Středočeského kraje a Ježek vybojoval sedmou výhru, když druhého Jakuba Kubu (Dukla Praha) porazil o 25 vteřin, třetí skončil se ztrátou 1:04 Pavel Šumpík (Jaroslav Kulhavy Cycling Team).

van der Poel naskočil do terénu a vyhrál SP v Hulstu

Po dlouhé době se v cyklokrosovém terénu objevil čtyřnásobný světový šampion Mathieu van der Poel z Nizozemí a dá se říci, že na cyklokrosové okruhy se vrátil král. Přijel a zvítězil, tak lze asi nejvýstižněji charakterizovat jeho jízdu. Na trati v Hulstu v Nizozemí prokázal, že je opět skvěle připraven a svůj pátý start na tomto okruhu proměnil v páté vítězství. Nejlepší z českých jezdců skončil český šampion Michael Boroš, který dojel na patnáctém místě, nikdo z dalších Čechů již nebodoval i když Barboře Jeřábkové k tomu chybělo pouhých osm vteřin, když dojela šestadvacátá.

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 >> 160 |

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

08.02.2023 - Rekapitulace MS v Hoogerheide 2023 - zdroj YouTube.

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail