Aktuality

Sezona úspěšná i přes covidové problémy

Šampionátem v Jabkenicích, a nutno zdůraznit šampionátem úspěšným, skončila v sobotu domácí cyklokrosová sezona. Na mezinárodním poli by se měla uskutečnit ještě řada podniků, především světový šampionát v belgickém Ostende 30. a 31. ledna. To byl důvod položit několik otázek předsedovi cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petru Baloghovi.

Rozhovory po šampionátu v Jabkenicích

Domácí šampionát v Jabkenicích je již minulostí. S odstupem času je však rozhodně dobré se k němu vrátit videorozhovory se zlatými Michaelem Borošem a Pavlou Havlíkovou, ale také reprezentačním koučem Petrem Dlaskem a ředitelem šampionátu Radkem Benešem.

Belgickým šampionem Wout van Aert

Kromě českého šampionátu v Jabkenicích se o mistrovské národní medaile bojovalo v řadě zemí Evropy. Šampionát se z velkých zemí neuskutečnil pouze v Nizozemí, kde byl kvůli koronavirové pandemii zrušen.  Pro čtvrtý titul v hlavní zemi cyklokrosu Belgie i dojel Wout van Aert, v Meulebeke vyhrál o dvacet vteřin před Toonem Aertsem, třetí skončil s mankem 41 vteřin Michael Vanthourernhout. Smůlu měli mladík Thibau Nys a jeden z nejlepších jezdců světa Eli Iserbyt, kteří závod nedokončili.

Boroš potvrdil roli favorita a má čtvrtý titul

Po roční pauze vystoupil na domácím cyklokrosovém šampionátu v Jabkenicích Michael Boroš z ČEZ Cyklo teamu Tábor na nejvyšší stupeň a vybojoval svůj již čtvrtý titul. Spolu s ním brali medaile stříbrný Tomáš Paprstka (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) a třetí Josef Jelínek (Cyklostar Trek Pirelli). Nejlepší z jezdů kategorie U23 byl celkově čtvrtý Jakub Říman (Auto Škoda Mladá Boleslav).

Havlíková obhájila a má rekordní osmý titul

Nestárnoucí Pavla Havlíková opět kralovala domácímu cyklokrosovému šampionátu. Ten se poprvé v sedmdesátileté historii jel na okruhu ve středočeských Jabkenicích. Havlíková, poprvé jedoucí v novém dresu celku LAWI junior team, vybojovala svůj již osmý mistrovský titul a osamostatnila se tak na čele medailového pořadí, když dosud se sedmi tituly o vedení dělila s Radomírem Šimůnkem starším a Zdeňkem Štybarem.

Získá Havlíková rekordní titul, vybojuje Boroš čtvrtý?

Na startu jubilejní sedmdesátého mistrovství České republiky v cyklokrosu budou i dva z nejúspěšnějších jezdců české historie Pavla Havlíková (LAWI junior team) a Michael Boroš z ČEZ Cyklo Teamu Tábor a oba jsou shodně před sobotním mistrovství v Jabkenicích, kde se o medaile pojede poprvé v historii, největšími favority svých závodů.

Trať šampionátu v Jabkenicích je připravena

Organizátoři letošní cyklokrosového šampionátu ve středočeských Jabkenicích jsou připraveni. Trať je hotová, vykolíkovaná a jen zbývá několik míst vytyčit  tzv. ´mlíkem´, umělohmotnou páskou. Ovšem na jakém podkladu se pojede je otázkou. Na bahně, sněhu či ledu?

Jabkenice – dvaatřicátý pořadatel MČR

Jabkenice se v sobotu 9. ledna se stanou třiadvacátým pořadatelem mistrovského cyklokrosového závodu. Obec leží asi 20 km jihovýchodně od Mladé Boleslavi. Z větší části na území přírodního parku Jabkenicko a její jméno proslavil svým devítiletým pobytem hudební skladatel Bedřich Smetana, ale v poslední dekádě mezi sportovci, speciálně cyklisty, i Radek Beneš, duchovní otec cyklokrosových závodů.

Hekele dostal čtyřletý zákaz činnosti

Čtyřletý zákaz  činnosti uložila Disciplinární komise Českého svazu cyklistiky cyklokrosaři Emilu Hekelemu. Pro úřadující českého mistra tak tento trest, vzhledem k jeho věku (43 let), s největší pravděpodobností znamená konec sportovní kariéry.

Nová Směrnice Antidopingového výboru ČR

Antidopingový výbor ČR vydal novou Směrnici pro kontrolu a postihu dopingu v sportu v České republice.

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 >> 134 |

Jednou větou

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).