Aktuality

Na evropském šampionátu Boroš sedmý, Zemanová osmá

Dva dobré výsledky vybojovali naši reprezentanti v dnešním programu na  evropském šampionátu v belgickém Namuru. Michael Boroš dojel v kategorii elite na sedmé místě, jen o jednu příčku níže skončila mezi ženami U23 Kristýna Zemanová. Naopak neuspěli junioři. Jeden ze spolufavoritů závodu Václav Ježek obsadil až osmnácté místo, o dvě místa před ním skončil Ondřej Novotný. Titul mezi jezdci elite vybojoval domácí Michael Vanthourenhout před obhájcem zlata Nizozemcem Larsem van der Haarem, třetí dojel Belgičan Laurens Sweeck.

Juniorka Hanáková dojela na cyklokrosovém ME šestá

Šesté místo vybojovala v úvodním dnu evropského cyklokrosového šampionátu v belgickém Namuru naše juniorka Eliška Hanáková a postarala se o náš nejlepší výsledek. Mezi muži kategorie U23 dojel Matyáš Fiala na 24. místě a evropskou šampionkou v elitní kategorii žen se stala Fem van Empelová z Nizozemí. České ženy na startu chyběly.

Jezdce čeká v Namuru ME na náročné trati

Čeští reprezentanti si dnes v belgickém Namuru poprvé vyzkoušeli okruh, na němž v sobotu a v neděli budou bojovat o medaile na mistrovství Evropy. "Okruh technicky, ale i fyzicky hodně náročný, řekl bych že místy až nebezpečný. Hlavně jeden prudký sjezd s pravotočivou zatáčkou. Tam bude pádů hodně a pro holky a mladé jezdce to bude dost nebezpečné," řekl reprezentační trenér Petr Klouček po dnešním tréninku na trati šampionátu.

Patnáct Čechů pojede ME v Namuru

Po závodu Světového poháru v Táboře přichází pro české cyklokrosaře další důležitý vrchol sezony. Na startu víkendovém mistrovství Evropy v belgickém Namuru se představí patnáct českých reprezentantů. A výprava má i medailové ambice. Tím největším adeptem na stupně vítězů je bezpochyby junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu a v Táboře vybojoval skvělé druhé místo.

Zemanová třináctá, Boroš čtrnáctý na SP

Třinácté místo obsadila Kristýna Zemanová ve čtvrtém dílu seriálu Světového cyklokrosového poháru, který se dnes jel na okruhu v belgickém Maasmechelenu. Na čtrnácté pozici dokončil závod mezi muži Michale Boroš.

Ježek a Hanáková v první desítce v Maasmechelenu

V belgickém Maasmechelenu pokračoval dnes čtvrtým dílem seriálu Světového poháru v cyklokrosu. V mládežnických kategoriích se do elitní desítky dostali juniorky Eliška Hanáková, která dojela osmá a o jednu příčku lépe skončil Václav Ježek.

Cyklokros se vrátil do Plzně

Pom delší době se do Plzně vrátil cyklokrosový závod. V areálu Škodalandu u Borské přehrady se uskutečnilo na nové trati mistrovství ČR Masters a otevřené mistrovství Plzeňského kraje. Mezi muži vyhrál Robert Hula (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín)  před Matějem Stránským (ATT Investments) a Václavem Dostálem (ČEZ Cyklo Team Tábor), závod žen ovládla Jana Czeczinkarová (LIV Elitrade Racing).

Češi vítězí v Polsku

Dvě prvenstvím dvě druhá místa a jedno třetí vybojovali čeští cyklokrosaři v Polsku na závodu druhé kategorie v Mikolowě. Z vítězství se radovala v závodu žen Pavla Havlíková a junior David Friedel, druhý za ním dojel  Jakub Kuba.

Boroš v Ruddervoorde na Superprestige třináctý

V belgickém Ruddervoorde odstartoval seriál Superprestige a pozvánku do elitní startovní listiny si po výsledcích ve Světovém poháru zasloužil i Michael Boroš. Tomu se ale nepodařilo akceptovat tempo nejrychlejších Belgičanů a Nizozemce Larse van der Haara a závod kategorie C1 dokončil na 13. místě se ztrátou dvou minut na nejrychlejšího cyklokrosaře sezony domácího Eli Iserbyta.

MS v Táboře bude třídenní, program rozšiřuje štafeta

Světový šampionát v Táboře v roce 2024 nebude dvoudenní, ale o den delší. Organizátoři z Agentury cyklistika dostali od vedení Mezinárodní cyklistické unie (UCI) oficiální sdělení, že na jihu Čech se bude bojovat již v pátek o medaile ve štafetě, takže šampionát se uskuteční ve dnech 2.- 4. února.

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 >> 159 |

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail