Aktuality

Výsledky Lawicrossu Jabkenice

V sobotu se ve středočeských Jabkenicích uskutečnilo finále Českého poháru Masters. Seriál odstartoval 29. září a čítal 19 podniků.

Soustředění národního týmu v Táboře

Od pondělí 13. ledna do středy 15. ledna proběhlo v Táboře soustředění českého národního cyklokrosového týmu juniorů a mužů do 23 let pod vedením reprezentačního trenéra Stanislava Bambuly. Okolo závodníků se pohyboval také Vojtěch Červínek.

Ťoupalík a čeští junioři druzí v žebříčku UCI

Mezinárodní cyklistická unie UCI dnes vydala svůj už osmý ranking v této sezoně. Velmi dobře si v něm vedou české národní týmy ve všech kategoriích.

Cyklokrosoví mistři a mistryně v zahraničí

V neděli skončila série závodů o tituly národních šampiónů a šampiónek, která začala už v létě mistrovstvími Austrálie a Nového Zélandu, pokračovala říjnovými kláními ve Finsku, listopadovými ve Švédsku a Kanadě, prosincovými na Slovensku a v Japonsku, a vyvrcholila v USA a Evropě uplynulý víkend. Mezinárodní cyklistická unie UCI zpracovala přehlednou tabulku všech vítězek a vítězů.

Belgický šampionát záležitostí Svena Nyse

Sven Nys i přes svůj věk nadále sbírá mistrovské tituly, když se dnes po sólo jízdě ve Wargemu již po deváté oblékl do barev belgické trikolóry. Po špatném startu předvedl bojovný výkon Rob Peeters, jenž dojel na druhém místě a o překvapení dne se postaral Bart Wellens poté, co zkompletoval stupně vítězů na třetím místě. Niels Albert a obhájce titulu Klaas Vantornout závod nedokončili.

Tomáš Paprstka: Tohle je můj druhý největší úspěch v kariéře

Juniorský mistr světa 2010 na medaili nedosáhl, ovšem pátým místem si člen Remerx Merida Teamu Kolín zajistil celkové vítězství v TOI TOI Cupu.

Michael Boroš: Nemám jen na Martina Bínu

V létě se borec ČEZ CT Tábor stal mistrem České republiky 2013 na silnici v kategorii U23, další medaili – stříbrnou - přidal v terénu. Opět byl mezi Espoirs nejlepší, sklonit se musel ve společném závodě jen před uměním eliťáka Martina Bíny.

Vladimír Kyzivát: Medaili jsem moc chtěl

Na boj o pocty nejvyšší ho v Lošticích předem nikdo netipoval, ale zároveň mu to všichni přáli. Jezdec Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav se ve svých jednatřiceti letech poprvé probojoval na pódium mistrovství České republiky. V konečném pořadí TOI TOI Cupu skončil o jediný bod čtvrtý.

Martin Bína: Neměl jsem dobré nohy, ale stačilo to

Po pěti stříbrných a jednom bronzu se cyklokrosař Martin Bína na domácím šampionátu dočkal vytouženého zlata. Závodník belgické stáje Kwadro-Stannah ovládl mistrovský závod v Lošticích zcela suverénně, ostatní soupeře porazil rozdílem třídy.

Martin Bína nedal nikomu šanci a s přehledem si dojel pro národní titul

Pod slunečnou oblohou s teplotami lehce nad nulou se dnes v moravských Lošticích odehrál souboj o prestižní mistrovský dres v cyklokrosu. Hned v prvním kole Martin Bína převzal kontrolu nad českým šampionátem a nenechal nikoho na pochybách o svých světových cyklokrosových kvalitách. V cíli se tak poprvé mohl radovat z elitního mistrovského titulu. Druhé místo si pro sebe v dramatickém souboji urval mladík Michael Boroš, když v posledním kole poodjel zkušenému Vladimíru Kyzivátovi, který si tak dojel pro olomouckými syrečky načichlou bronzovou medaili.