Aktuality

Černý i Nosková obhájili zlato v časovce

Josef Černý (Deceuninck-Quick Step) a Nikola Nosková (SD Worx) obhájili na společném šampionátu se slovenskými jezci v Bánovcích nad Bebravou své tituly v časovce. Oba v jízdě proti chronometru vyhráli jasně a osmadvacetiletému Černého to s jis totou zaručilo místo pro olympijhské hry v Tokiu.

Cyklisté sobě! Nový bike park v Táboře už dělá radost dětem

V průběhu posledního půlroku vznikl v Čekanicích v prostoru bývalé cihelny nový bike park. Tomáš Křížek vzbudil mezi cyklistickými nadšenci zájem a chopil se role iniciátora znovuobnovení prostoru cihelny jako sportoviště. Bike park Cihelna je veřejně přístupný, není však oficiálním sportovištěm. Park se neustále zdokonaluje a rozšiřuje, radost v něm našly už děti z ČEZ Cyklo Teamu Tábor, které v něm trénují dvakrát týdně.

Vydařený cyklistický víkend v Táboře a Mladé Vožici

Jižní Čechy, konkrétné Tábor a Mladá Vožice, přivítaly o víkendu českou silniční špičku. Na závodech Carla Cupu při Táborských okruzích i Techniserv Cupu a ŠKODA Cupu při Vožických okruzích byly k vidění napínavé a zajímavé závody. Velkou měrou se o to zasloužili i organizátoři z Agentury cyklistika.

Vožické okruhy vyhrál Kukrle

Micheal Kukrle z Elkov Kasper vyhrál i druhý závod seriálu Škoda Cup. Po vítězství na závodu Brno – Velká Bíteš – Brno vystoupil na nejvyšší stupeň i po necelých 160 kilometrech n CVOžických okruzích. Druhý skončil Daniel Turek (Team Felbermayer Simplon Wels) a oba si tak zopakovali pořadí z prvního závodu a třetí skončil Karel Camrda (Topforex - Att Investments), nejlepší jezdec kategorie U23.

Fiala třetí v Mladé Vožici

Další vydařený závod má za sebou Matyáš Fiala z ČEZ Cyklo Teamu Tábor. V první dílu prestižního seriálu Techniserv Cupu nestačil na Vožických okruzích pouze na rakouské duo Hörandter a Paumann. Ve spurtu o bronz těsně porazil Adama Seemana z TJ Stadion Louny.

Táborské okruhy přivítaly nejlepší české silničáře. Hlavní kategorii vyhrál Daniel Babor

Centrem české silniční cyklistiky se v sobotu 15. května stalo jihočeské město Tábor. Zápolení licencovaných jezdců na oválu ve sportovním areálu Komora proběhlo v šesti věkových kategoriích. Táborské okruhy 2021 se uskutečnily jako součást Kriterijní ligy Českého svazu cyklistiky a dostaly potřebnou výjimku, aby mohly vzhledem k zákazu pořádání hromadných akcí proběhnout.

Cyklistická silniční elita přijde do Tábora a Mladé Vožice

Tábor v sobotu 15. května a o den později Mladá Vožice budou centrem českého silničního cyklistického hnutí. V sobotu se na okruhu v areálu Komora v Táboře pojede Carla Kriterijní liga - Táborské okruhy a v neděli 16. května v Mladé Vožici druhý díl silničního ŠKODA Cupu a premiérový podnik Techniserv Cupu.

V Táboře pojedou v SP poprvé i mladí jezdci

V minulé odjeli cyklokrosaři sotva třetinu plánovaných akcí, mladí jezdci ještě podstatně méně. Proto všichni s optimismem vzhlíží k nadcházející sezoně 2021-22.  Mezinárodní cyklistická unie (UCI) dnes zveřejnila program Světového poháru.

Juniorka Kopecky šestá na N´Cupu ve Francii

První start v rozbíhající se silniční sezoně absolvovala juniorská cyklokrosová reprezentantka Julia Kopecky. A vedla si opravdu skvěle. Ve dvouetapovém  závodu Nations´Cupu s názvem Tour de Gévuadan Occitaine ve Francii teprve šestnáctiletá česká naděje obsadila celkově šesté místo.

Trest Hekeleho potvrdila Arbitrážní komise NSA

Arbitrážní komise Národní sportovní agentury, ke které se odvolal Emil Hekele, potvrdila rozhodnutí Disciplinární komise Českého svazu cyklistiky ze dne 6. ledna letošního roku.