Aktuality

Tři mladí cyklokrosaři v první desítce v Namuru

Ve velmi dobrém světle se při dalším dílu Světového poháru v belgickém Namuru předvedli čeští junioři a především juniorky. Po Táboru, teprve ve druhé možnosti jet se světovou elitou, vybojovali tři umístění v elitní desítce.

V Rucphenu vyhráli Pidcock a Vosová

Vítězi desátého závodu seriálu Světového poháru se stali v nizozemském Rucphenu domácí Marianne Vosová a dvaadvacetiletý Brit Thomas Pidcock. Po osmi letech tak nevyhrál závod tohoto seriálu Belgičan či Nizozemec. Pidcock tak navázal na triumf Francouze Francise Moureye, který vyhrál v prosinci 2013 v Namuru. Na body dosáhl opět Michael Boroš, který projel cílem na 21. místě, Karla Štěpánová skončila čtyřicátá.

O víkendu se pojedou dva podniky Světového poháru

Dva závody seriálu Světového poháru se pojedou o nastávajícím víkendu. Nejprve v sobotu bude hostit závod mužů a žen elite nizozemský Rucphen, o den později se v belgickém Namuru  pojede již jedenáctý díl, ale teprve podruhé, po podniku SP v Táboře, v něm o body budou usilovat závodníci a závodnice mládežnických kategorií, to znamená junioři, juniorky a jezdci kategorií U23.

Kouč Klouček vidí perspektivu v mládí

Pro mládežnické kategorie se šampionátem v Jičíně prakticky uzavřela domácí sezony, na elitní kategorie ještě čeká šampionát 8. ledna v Kolíně. To byl důvod položit několik otázek reprezentačnímu kouči Petr Kloučkovi.

SP na sněhu ve val di Sole pro van Aerta a van Empelovou

Italské zimní středisko val di Sole se dnes změnilo z lyžařského ráje na těžkou cyklokrosovou dřinu. V devátém podniku Světového poháru v hlubokém sněhu, kdy pouze cílovou rovinku absolvovali jezdci na asfaltu, vyhráli Belgičan Wout van Aert, mezi ženami vystoupila na nejvyšší stupeň Fem van Empelová z Nizozemí. Jediný český zástupce na startu Lubomír Petruš dojel na 23. místě.

Boroš vyhrál v Jičíně, ovládl i Toi Toi Cup

I na novém okruhu v Jičíně potvrdil své postavení české jedničky v závěrečném šestém dílu cyklokrosového seriálu Toi Toi Cupu Michael Boroš (ČEZ Cyklo team Tábor). Dnes zvítězil o 16 vteřin před teprve osmnáctiletým Matějem Stránským (Brilon Racing Team MB) a třetím Tomášem Paprstkou (Expres CZ - TUFO Team Kolín). Z šesti závodů jich vyhrál pět a jednou skončil druhý za Polákem Markem Konwou, kterého v celkovém pořadí Toi Toi Cupu nechal za sebou o  15 bodů. Závod žen vyhrála německá krosařka Judith Krahlová, celkové prvenství jasně uhájila dnes čtvrtá Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team MB).

Hanáková a Hojka juniorskými šampiony

Vyvrcholení letošního seriálu Toi Toi Cupu se dnes uskutečnilo desátým dílem za účasti 283 startujících na nové trati v Jičíně. Cykloklub Jičín pořádal závod již poosmé, ale nově v okolí rybníka Šibeňák. Na startující nečekala kopcovitá trať, která byla na jičínské Čeřovce, ale vystřídala spíše rovinatější trať.

V Jičíně si mládež rozdělí mistrovské medaile

V sobotu skončí závěrečným závodem v Jičíně letošní ročník Toi Toi Cuou, ale zároveň si jezdci mládežnických kategorií rozdělí medaile v rámci mistrovství České republiky. Vzhledem k přímému televiznímu přenosu dochází v Jičíně ke změně programu. Závod mužů se pojede před závodem žen a odstartuje ve 13:00 a hned po něm bude vyhlášení. Ženy pak vyrazí na trať ve 14:20 a přibližně za hodinu začne vyhlášení všech ostatních kategorií.

Poslední „malý“ Toi Toi Cup se jel v Čáslavi

Poslední samostatný „malý“ Toi Toi Cup se jel na okruhu v Čáslavi. Mládežnické kategorie již čeká pouze domácí šampionát, který se uskuteční příští týden v Jičíně. V Čáslavi byl mezi juniory nejlepší slovenský mladík Matthias Schwarzbacher, který vyhrál s náskokem 19 vteřin před Václavem Ježkem z Brilon Racing teamu, třetí byl další jezdec Brilon Racing teamu Filip Samec. Závod juniorek vyzněl nejlépe pro Elišku Hanákovou (ČED Bike Team), druhá Kateřina Hladíková (Brilon Racing team) za ní zaostala o 38 vteřin a třetí Vanda Dlasková (Auto Škoda Ml. Boleslav) o 1:27.

Dárek - předplatné časopisu VELO

Dlouholetý partner českého cyklokrosu, vydavatel cyklistických časopisů, má pro vás nabídku vánočního dárku pro cyklistu doslova „na poslední chvíli“ – dárkový voucher na celoroční předplatné časopisu VELO na rok 2022. Voucher vám přijde domů poštou nebo mailem na vaší mailovou adresu. Předplatné časopisu si můžete objednat samozřejmě i bez poukazu, pro sebe.

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 >> 150 |

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).