Česky English

Aktuality

O skvělou atmosféru se postarali kreativní fanoušci

Na světovém šampionátu v Táboře panovala skvělá atmosféra. Cyklokrosaři svými výkony vyprovokovali přítomné diváky k bouřlivému povzbuzování.

Adam Ťoupalík – Chtělo se mi hlavně brečet

Mistr České republiky měl hned v prvním kole stejný problém jako včera Martina Mikulášková. Heroickým výkonem se posunul aspoň na konečnou dvaadvacátou pozici. I díky skvělým fanouškům.

MS 2015 v Táboře – V mužích U23 první zlato pro Belgii, Češi nezklamali

Michaelu Vanthourenhoutovi se u nás daří. V roce 2013 se v Mladé Boleslavi stal mistrem Evropy, v roce 2015 v Táboře dobyl titul nejcennější. Druhý skončil mistr Belgie Laurens Sweeck a třetí Nizozemec Stan Godrie. Naši měli kopec smůly, přesto výkony 7. Jakuba Skály, 11. Vojtěcha Nipla a 22. Jakuba Ťoupalíka zaslouží velké uznání. Tato trojice by měla být budoucností českého elitního cyklokrosu.

MS 2015 v Táboře - fotogalerie ze soboty

Připomeňme si nejdůležitější a nejemocionálnější okamžiky prvního dne šampionátu díky fotkám Michala Sváčka z MF DNES.

Dan Vobora - Prožívám velké nervy, trpím a chraptím

Bývalý jezdec, v současnosti majitel obchodu s cyklistickým zbožím Dan Vobora dělá mechanika bronzovému medailistovi z letošního mistrovství republiky Michaelu Borošovi. Ještě loni se staral o reprezentační cyklokrosaře, nyní se věnuje pouze táborské naději. „V reprezentaci jsem se staral o Adama Ťoupalíka, letos pečuji o Boryho na plný úvazek,“ přiblížil.

Martina Mikulášková - Celý rok se připravuji na vrchol sezony a takto to dopadne

"Jsem zklamaná, chtěla jsem skončit v první desítce, na sebe ale naštvaná nejsem, dala jsem do závodu všechno, takže z tohoto pohledu jsem spokojená," řekla vicemistryně České republiky v cíli.

MS 2015 v Táboře - Dramatický závod žen ovládla Ferrand-Prevot, Katka Nash pátá

Závod jaký jsme na mistrovství světa ještě neviděli. Až ve spurtu zvítězila mistryně světa na silnici Francouzka Pauline Ferrand-Prevot před Belgičankou Sanne Cant. Při boji o třetí místo spadla dvakrát v posledním kole naše Kateřina Nash, čehož využila obhájkyně titulu Nizozemka Marianne Vos i v cíli čtvrtá Britka Nikki Harris.

MS 2015 v Táboře - Premiérové zlato má Dánsko, Češi nestačili

První světovým šampiónem v Táboře se stal Dán Simon Andreassen, který už má i juniorský titul z MTB. Pro Dánsko je to zlatá medaile po 22 letech. Z ním se strhla krásná bitva o další medaile. Stříbro nakonec urval belgický vítěz světového poháru Belgičan Eli Iserbyt a bronzový Nizozemec Max Gulickx. Na Američana Gage Hechta, kterému spadl na začátku cílové rovinky řetěz, zbyla nepopulární brambora. Nejlepším Čechem byl 33. Jaroslav Vojíř.

Na mistrovství světa 2016 v Zolderu bude pět závodů

Včera večer proběhla v Táboře ve VIP stanu prezentace dějiště MS 2016. Informace z ní potěší zejména mladé adeptky cyklokrosu.

Světový pohár UCI 2015/16 začne v USA a Kanadě

Nejvyšší cyklokrosová série dle klasifikace Mezinárodní cyklistické unie UCI bude v příští sezoně skutečně světová. Rozhodl o tom včerejší kongres UCI v Táboře.

| 1 << 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 >> 113 |

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail